کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

بهترین مرکز ترک دولتی اعتیاد و معرفی ۱۰ تا از بهترین مرکز ترک اعتیاد را بشناسید!

در بهترین مرکز ترک اعتیاد دولتی شما می‌تواند یک روند درمانی منحصر به فرد را تجربه کنند این مراکز هزینه کمتری نسبت به مراکز خصوصی دارند و تحت نظر دولت عمل می‌کنند، بنابراین باید استانداردهای بهداشتی را رعایت کنند. این مراکز طرف‌داران بیشتری دارند و افراد می‌توانند به راحتی به آنها مراجعه کنند.

برخی از کلینیک‌های ترک اعتیاد از روش‌هایی استفاده می‌کنند که به شما کمک می‌کنند مشکل را از ریشه حل کنید و مسیری برای حفظ بهبودی بلندمدت و دائمی فراهم کنید.

در بهترین مراکز ترک اعتیاد دولتی افرادی که در اثر سوء مصرف مواد تمام زندگی خود را از دست داده‌اند نجات پیدا کرده‌اند.

بسیاری از افراد تجربه دارند که در مراکز غیراستاندارد تلاش کرده‌اند تا اعتیاد خود را متوقف کنند، اما متأسفانه به مصرف مواد مخدر بازگشته‌اند.

 این مراکز در ابتدا به بررسی علل اعتیاد پرداخته و تلاش کنند تا درک کاملی از آنچه افراد را به سمت مصرف مواد مخدر سوق می‌دهد، پیدا کنند.

مراکز ترک اعتیاد دولتی ، به مراجعان خود آموزش می‌دهند که چگونه بدون مواد مخدر یا الکل زندگی سالمی را تجربه کنند.

هدف این مراکز، ایجاد یک زندگی بدون مواد مخدر است و از اهمیت بالایی برای آموزش مهارت‌ها و راهکارهای لازم برای مقابله با واقعیت‌های روزمره بدون نیاز به مواد مخدر یا الکل، برخوردارند.

در انتخاب یک مرکز ترک اعتیاد، مهم است به عواملی مانند تجربه و تخصص کادر درمانی، روش‌های درمانی مورد استفاده، برنامه‌های درمانی، محیط و تسهیلات، و پشتیبانی بعد از درمان توجه کنید.

در این مطلب از کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر به معرفی ۱۰ تا از بهترین مرکز دولتی اعتیاد می‌پردازیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ویژگی‌های بهترین مرکز ترک دولتی اعتیاد

بهترین مرکز ترک اعتیاد دولتی برای رهایی از مصرف و شروع یک زندگی سالم، بسیار مهم است. در اینجا به برخی از ویژگی‌های این مراکز اشاره می کنیم:

 • مجوز: مرکز ترک اعتیاد باید مجوز رسمی از مراجع ذیصلاح مانند وزارت بهداشت یا سازمان بهزیستی داشته باشد.
 
 •  کادر مجرب و متخصص: وجود پزشکان، روانپزشکان، روان‌شناسان، مددکاران و مشاوران مجرب و متخصص در زمینه ترک اعتیاد، از ویژگی‌های مهم یک مرکز ترک اعتیاد خوب است.
 
 •  برنامه های درمانی جامع: برنامه های درمانی مرکز باید شامل سم زدایی، روان درمانی، آموزش مهارت های زندگی، گروه های حمایتی و برنامه های آینده از بازگشت به آرامش باشد.
 
 •  محیط امن و حمایتی: مرکز باید امن، آرام و حمایتی باشد و  بیمار احساس آرامش می‌کند و به روند درمان خود ادامه می‌دهد.
 
 • خدمات جانبی: ارائه خدمات جانبی مانند تغذیه مناسب، خدمات ورزشی و تفریحی، می‌تواند به بهبودی کمک کند.
 
 •  هزینه مناسب: خدمات مرکز ترک اعتیاد دولتی باید با تعرفه‌های دولتی مطابقت داشته باشد و برای بیماران قابل پرداخت باشد.
بهترین مرکز ترک دولتی اعتیاد

معرفی ۱۰ تا از بهترین مرکز ترک اعتیاد دولتی

۱.کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی، تحت مدیریت دکتر مسعود جوادی که دارای ۱۲ سال سابقه کار تخصصی در حوزه اعتیاد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است، یکی از بهترین مراکز ترک اعتیاد در تهران است.

 این کلینیک تخصصی ترک مواد مخدر دارای مجوز بستری شبانه روزی بیماران اعتیاد و اعصاب و روان از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد که این موضوع می‌تواند خیال مراجعان را تا حد زیادی راحت کند.

این مرکز خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد که شامل سم زدایی ترک اعتیاد، سی بی تی، الکتروشوک درمانی و… می‌شود.

این متخصصین به صورت شبانه روزی در کلینیک آماده ارائه خدمات به بیماران هستند. به طور کلی، این مرکز تمامی نکاتی را که برای انتخاب کلینیک ترک اعتیاد مد نظر قرار می‌دهید، به خوبی پوشش می‌دهد و نمره بالایی را به خود اختصاص می‌دهد.

۲. کلینیک درمان اعتیاد پیام تندرستی

مرکز پیام تندرستی یکی از بهترین مراکز ترک اعتیاد است که خدمات تخصصی روانپزشکی، روان‌شناسی و ترک اعتیاد را درمان سرپایی و بستری به‌صورت شبانه‌روزی ارائه می‌دهد.

یکی از مزیت‌های رقابتی و ویژگی تمایزی این مرکز ترک اعتیاد، استفاده از جدیدترین داروها مانند نالتروکسان است که خود ضد مخدر است و اعتیاد و وابستگی جدیدی برای بیمار به ارمغان نمی‌آورد.

این مرکز علاوه بر خدمات سم زدایی مواد مخدر از بدن و درمان اختلالات زمینه‌ای و روانپزشکی فرد و نیز عوارض روانی ثانویه به دلیل مصرف مواد اعتیادآور و در واقع ترک اعتیاد، به شکل تخصصی و چند وجهی تمرکز دارد.

این روش درمانی به دلیل اینکه افراد با پیش زمینه‌های متفاوت و احوالات مختلف به اعتیاد دچار می‌شوند، بهترین راه برای درمان ترک اعتیاد است.

۳. مرکز بستری درمان اعتیاد پردیس

مرکزی که توسط دکتر محمد مهدی کریمی، عضو انجمن درمانگران اعتیاد، تأسیس شده است، این مرکز از طریق جلسات انفرادی و گروهی، بیماران را در تمام مراحل درمان همراهی می‌کند. روند درمان در این کلینیک تحت نظر متخصصان و با استفاده از روش‌های مطمئن و آزمایش شده انجام می‌شود که این امر باعث اطمینان بیماران از طی مراحل درمان خود می‌شود.

این مرکز، مانند بسیاری از مراکز ترک اعتیاد، خدمات مشاوره رایگان خود را به خانواده یا خود بیمار ارائه می‌دهد. مرحله مشاوره نیز همان قدر اهمیت دارد که مرحله درمان و مرکز بستری پردیس، به عنوان یکی از بهترین مراکز برای دریافت مشاوره شناخته می‌شود.

 این مرکز در تهران واقع شده و بیماران از سراسر کشور را پذیرش می‌کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت، می‌توانید با مرکز تماس بگیرید.

بهترین مرکز ترک دولتی اعتیاد

۴. مرکز  ترک اعتیاد نیک مهر

مرکز ترک اعتیاد و بستری “نیک مهر”، به عنوان یک مرکز باور دارد که اعتیاد یک بیماری مزمن است که مانند یک ویروس همه‌گیر عمل می‌کند و در مراحل ابتدایی ممکن است کشنده نباشد، اما عملکرد مغز را تحت تأثیر قرار داده و با گذر زمان، زندگی برای فرد مبتلا به اعتیاد بی‌معنی می‌شود، به طوری که با مرگ تفاوت چندانی ندارد. این مرکز باور دارد که ارائه یک پاسخ موثر و مقرون به صرفه به این مشکل و ایجاد یک نظام درمانی سطح بندی شده، امری بسیار حیاتی است.

در مرکز بستری و ترک اعتیاد “نیک مهر”، بیمارانی که مصرف مواد آن‌ها به میزان شدیدترین و بالاترین حد ممکن رسیده است، با استفاده از روش‌های تخصصی درمانی این مرکز مورد درمان قرار می‌گیرند.

محیط و موقعیت مکانی “نیک مهر”، شامل باغ و ساختمان بزرگی است که برای بیماران آرامش بخش و آسایش بخش است و با کمپ‌های ترک اعتیادی خسته کننده فرق دارد. در این مرکز بستری ترک اعتیاد، درمان توسط یک تیم چند رشته‌ای ارائه می‌شود که شامل پزشک دوره دیده، روانپزشک، پرستار، روان‌شناس دوره دیده، مددکار و کاردرمانگر متخصص می‌باشد.

۵. کلینیک ترک اعتیاد افشار

اعتیاد به عنوان یک بیماری، در حال حاضر برخی از افراد و خانواده‌ها را درگیر خود کرده است و برای فرار از این مشکل به ظاهر حل نشدنی و یا سخت حل شدنی، نیاز به تخصص و روش‌هایی دارد که بیمار کمترین آسیب روانی و جسمی را ببیند.

کلینیک ترک اعتیاد افشار، یک مرکز اقامتی برای ترک اعتیاد است که در سال ۱۳۸۷ با کسب مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت خود را آغاز کرده است. این مرکز ترک اعتیاد با ارائه خدمات ویژه شامل روش‌های جدید ترک اعتیاد، مشاوره تخصصی و خدمات هتلینگ لاکچری، توانسته است سوابق موفقی را در طول مدت فعالیت خود ثبت کند.

۶. کلینیک پارس

همان‌طور که در هنگام سرماخوردگی به پزشک متخصص در آن حوزه مراجعه می‌کنیم، به هنگام بروز اعتیاد و مشکلات جانبی مصرف مواد مخدر نیز باید به مراکز تخصصی ترک اعتیاد کلینیک پارس مراجعه کرد.

این مرکز تمامی مجوزات لازم برای ترک و بستری را از مراجع ذی‌صلاح دریافت کرده و آماده خدمات رسانی به بیمارانی هستند که بیماری خود را باور کرده‌اند و بر لزوم بازگشت به زندگی سالم اصرار دارند.

۷. مرکز بستری ترک اعتیاد نگین

مرکز ترک اعتیاد و بستری نگین، در دور از مناطق و هیاهو شهرنشینی، در اطراف شهر اصفهان، در محیطی آرام حدود ۵ سال پیش تأسیس شده است. از اعتقادات مؤسسان این مرکز، تکریم و احترام به بیمار و خانواده‌اش از بدو ورود تا زمان ترخیص و ارائه خدمات پس از ترخیص است و آن را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.

احترام به حریم خصوصی بیماران، با وجود VIP بودن این مرکز و تنها ۲۰ تخت در کلینیک، بدیهی است. این مرکز به عنوان مجهزترین مرکز سم زدایی اصفهان، آماده پذیرش و بستری مبتلایان به اعتیاد می‌باشد.

بهترین مرکز ترک دولتی اعتیاد

۸. مرکز ترک اعتیاد دکتر پیمان راد

مرکز ترک اعتیاد دکتر پیمان راد یکی از مراکز شناخته شده در زمینه درمان اعتیاد به مواد مخدر است که تحت نظر دکتر پیمان راد و تیمی از متخصصین روان‌شناس و روانپزشک فعالیت می‌کند.

این مرکز با ارائه خدمات تخصصی و استفاده از روش‌های نوین درمانی، به افراد مبتلا به اعتیاد کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن از این بیماری رهایی یابند.

 خدمات ارائه شده در این مرکز شامل مشاوره و درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی، اختلالات خلقی، وسواس، مشکلات جنسی، اختلالات انطباقی و سوگ، اختلالات روانپزشکی و بیماری‌های روان تنی می‌شود

۹. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

با توجه به داشتن جدیدترین روش‌های ترک اعتیاد و استفاده از متدهای روز دنیا در درمان ترک اعتیاد، کلینیک طلوعی دیگر به عنوان نخستین کلینیک ترک اعتیاد با این روش در ایران شناخته شده است. به جرأت می‌توان گفت کلینیک طلوعی دیگر به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد محسوب می‌شود.

این مرکز خدمات ویژه‌ای را به بیماران خود ارائه می‌دهد و در تمام مراحل درمان و حتی بعد از درمان اعتیاد همراه بیمار خواهد بود.

علاوه بر خدمات درمانی ترک، کلینیک طلوعی دیگر  در زمینه روانپزشکی و روان درمانی نیز فعالیت می‌کند و تحت نظر روان‌شناسان متخصص قرار دارد. ا

ین متخصصین به صورت شبانه‌روزی در کلینیک حاضر هستند و همراهی و خدمات رسانی به بیماران را انجام می‌دهند.

۱۰. کلینیک درمان اعتیاد داریوش

این مرکز به طور تخصصی بر روان درمانی، سم زدایی و درمان اعتیاد تمرکز دارد و توانسته است با ارائه خدمات با کیفیت، رضایت بیماران را به یکی از مراکز پیشرو در زمینه ترک اعتیاد تبدیل کند.

تفاوت بین کلینیک ترک اعتیاد دولتی و ترک اعتیاد خصوصی

برای اطمینان از اعتبار و کیفیت خدمات مراکز ترک اعتیاد خصوصی، باید اطمینان حاصل شود که این مراکز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی هستند. این مجوزها نشان از این است که مرکز مورد نظر مطابق با استانداردهای بهداشتی و درمانی مورد تأیید مراجع ذی‌صلاح قرار گرفته است.

در مراکز ترک اعتیاد خصوصی، خدمات درمانی به صورت ۲۴ ساعته توسط نیروهای متخصص ارائه می‌شود و پزشکان در تمام مراحل درمان بیمار را تحت نظر دارند. این امر از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا کمک به بهبود و بازگشت به زندگی سالم برای بیماران اعتیادپذیر اساسی است.

در کلینیک‌های ترک اعتیاد دولتی نیز، پزشک مسئول فنی معمولاً سه روز در هفته برای ارائه خدمات به بیماران در دسترس است. اما در مراکز خصوصی ممکن است شرایط دسترسی به پزشکان متفاوت باشد، بنابراین مهم است که قبل از انتخاب مرکز، از شرایط و خدمات ارائه شده در آن اطمینان حاصل شود.

بهترین مرکز ترک دولتی اعتیاد

 راه های انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد دولتی

راه های انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد دولتی، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. مراجعه به سازمان بهزیستی: این سازمان معمولاً لیست مراکز ترک اعتیاد دولتی را در اختیار دارد و می‌تواند شما را راهنمایی کند.
 
 1. استعلام از مراکز دولتی و خصوصی: با مراجعه مستقیم یا تماس تلفنی با مراکز ترک اعتیاد دولتی و خصوصی، می‌توانید اطلاعات لازم را دریافت کنید.
 
 1. بررسی رتبه‌بندی مراکز: مراکز ترک اعتیاد دولتی بر اساس کیفیت خدمات رتبه‌بندی شده‌اند. می‌توانید به رتبه‌بندی مراکز دولتی مراجعه کرده و مرکزی که دارای رتبه برتر است را انتخاب کنید.
 

با انجام این مراحل، می‌توانید بهترین مرکز ترک اعتیاد دولتی را برای خود انتخاب کنید.

روش‌های درمانی در کلینیک دولتی ترک اعتیاد

استفاده از درمان‌های ترکیبی، روشی رایج‌ترین درمان اعتیاد در مراکز دولتی است. در این روش، از روش‌های دارو درمانی و روان درمانی به صورت ترکیبی برای درمان بیمارانی که اعتیاد دارند استفاده می‌شود.

استفاده از دارو درمانی تأثیر زیادی در کاهش علائم ترک و تسکین دردهای جسمی بیماران دارد. تمامی مرحله های سم زدایی بدن از مواد مخدر در مراکز دولتی ترک اعتیاد تحت نظارت تیم درمانی انجام می‌شود.

در این شرایط، بیماران براساس شرایط جسمی و روانی، شدت اعتیاد، نوع ماده مخدر مصرفی و مدت زمان اعتیاد با یکی از انواع روش‌های سم زدایی (تدریجی، سریع، فوق سریع) مورد درمان قرار می‌گیرند.

 از سوی دیگر، درمان‌های روان‌شناسی بخش مهمی از خدمات مرکز اعتیاد دولتی است که به بیماران کمک می‌کند تا با شناخت ریشه اصلی اعتیاد، برای همیشه از دام اعتیاد رها شوند.

هزینه ترک اعتیاد در مراکز دولتی

درباره اهمیت بالابودن سطح کیفیت خدمات در مراکز دولتی ترک اعتیاد و همچنین پایین بودن هزینه‌ها برای افرادی که تصمیم به ترک اعتیاد گرفته‌اند، مهم است.

مراکز دولتی ترک اعتیاد به عنوان گزینه‌ای مناسب و کم هزینه برای افرادی که از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند، ارائه خدمات می‌کنند.

هزینه‌های ترک در مراکز دولتی اعتیاد بر اساس شرایط هر فرد و تشخیص سازمان بهزیستی تعیین می‌شود. برخی از افراد ممکن است مشمول خدمات رایگان این مراکز شوند و دیگران نیازمند کمک مالی برای پرداخت هزینه‌های درمان باشند.

از این رو، افرادی که تمایل به ترک اعتیاد دارند و از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند، می‌توانند به مراکز دولتی ترک اعتیاد مراجعه کرده و از خدمات با کیفیت و هزینه مناسب آنها بهره‌مند شوند.

امکانات کلینیک دولتی ترک اعتیاد

امکانات کلینیک‌های دولتی در ترک اعتیاد به اندازه کلینیک‌های خصوصی پیشرفته و مجهز نیست، اما بیماران در این مراکز از امکانات قابل قبولی برخوردار هستند. این امکانات شامل موارد زیر می‌شود:

 • امکانات رفاهی: مانند تجهیزات ورزشی یا فضای سبز که برای تفریح و استراحت بیماران فراهم می‌شود.
 
 • خدمات درمانی: شامل خدمات سرپایی و بستری است که توسط تیم درمانی متخصص ارائه می‌شود.
 
 • امکانات بهداشتی: شامل امکانات بهداشتی مانند حمام، توالت و دستشویی است که برای راحتی بیماران فراهم می‌شود.
 
 • امکانات اقامتی: شامل اتاق‌های اقامتی که برای اقامت بیماران در طول درمان فراهم می‌شود.
 
 • خدمات انگیزشی و مشاوره‌ای: شامل خدمات انگیزشی و مشاوره‌ای که به بیماران کمک می‌کند در مراحل درمان بهتر پیش بروند.
 

نکته مهمی که باید توجه داشته باشیم این است که پایین بودن هزینه‌های درمان در مراکز دولتی ترک اعتیاد به هیچ وجه به معنای کیفیت پایین خدمات نیست. بیماران در این مراکز تحت نظارت تیم درمانی متخصص قرار می‌گیرند و از امکانات مطلوبی برای مراحل درمان خود بهره‌مند خواهند شد.

بهترین مرکز ترک دولتی اعتیاد

سخن پایانی

ترک اعتیاد باید تحت نظارت یک پزشک متخصص ترک اعتیاد انجام شود و باید خدمات پزشکی مناسب دریافت شود. برخی افراد به دلیل مشکلات مالی، مجبور به پذیرفتن اعتیاد به عنوان سرنوشت خود می‌شوند یا از روش‌های غیراصولی در خانه برای ترک اعتیاد استفاده می‌کنند.

عوارض ترک اعتیاد در خانه بسیار سخت و سنگین هستند و حتی اگر با قیمت جان بیمار تمام نشوند، بدون شک آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به جا می‌گذارند. خوشبختانه، خدمات مراکز اعتیاد دولتی به صورت رایگان برای بیماران در دسترس است و افراد مبتلا به سوء مصرف مواد قادر به بهره‌مندی از خدمات ترک اعتیاد قابل قبول و استاندارد هستند.

 کلینیک‌های دولتی ترک اعتیاد با رعایت ضوابط و مقررات وزارت بهداشت و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و خدمات روان‌شناسی، به منظور بهبود وضعیت بیماران خدمات ارائه می‌دهند.

لازم به ذکر است که هیچ مرکز ترک اعتیادی بدون رضایت فرد، اجازه ندارد او را به صورت اجباری در مرکز بستری کند. ترک اجباری تنها با مجوز مقامات ذی‌صلاح و با دخالت نیروهای انتظامی در مراکز ترک اعتیاد دولتی به منظور حفظ سلامت جامعه انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر

آخرین مقالات کلینیک