کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

مرکز ترک ترامادول وعلائم افرادی که به ترامادول اعتیاد دارند؟

ترامادول، مسکنی که روزی برای تسکین درد تجویز می‌شد، امروزه خود به بلایی دردناک تبدیل شده است. اعتیاد به این مخدر، تاریکی و رنج را به زندگی فرد و اطرافیانش می‌آورد. اما نگران نباشید، مرکز ترک ترامادول را از بند این اسارت رها می‌کند.

مرکز ترک ترامادول طلوعی دیگر،  با سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه درمان اعتیاد، به شما در این سفر پرفراز و نشیب یاری می‌رساند. ما با استفاده از روش‌های علمی و نوین، به شما کمک می‌کنیم تا از وابستگی به ترامادول رها شده و زندگی سالم و شاد خود را دوباره به دست آورید.

ترامادول چیست؟

ترامادول یک داروی ضد درد اپیوئیدی است که برای تسکین دردهای متوسط تا شدید تجویز می‌شود. این دارو با نام‌های تجاری مختلفی از جمله ترامال، ترامد، بایومادول، پیرالژین و آلاپین در بازار موجود است.

ترامادول در ایران یکی از پرمصرف‌ترین داروهای ضد درد است. این دارو در داروخانه‌ها با نسخه پزشک قابل تهیه است.

مکانیسم اثر:

ترامادول با دو مکانیسم اثر ضد درد خود را اعمال می‌کند:

 • اتصال به گیرنده‌های اپیوئیدی: ترامادول به گیرنده‌های اپیوئیدی در مغز و نخاع متصل می‌شود و از ارسال سیگنال‌های درد به مغز جلوگیری می‌کند.
 
 • مهار بازجذب سروتونین و نوراپی نفرین: ترامادول با مهار بازجذب سروتونین و نوراپی نفرین، سطح این انتقال‌دهنده‌های عصبی را در مغز افزایش می‌دهد که این امر می‌تواند به تسکین درد کمک کند.
 
تاریخچه:

ترامادول اولین بار در سال ۱۹۶۰ در آلمان سنتز شد و در سال ۱۹۷۷ برای مصارف پزشکی تأیید شد. این دارو در حال حاضر در بیش از ۱۰۰ کشور جهان به طور گسترده استفاده می‌شود.

 

 

چرا ترامادول اعتیاد آور است؟

ترامادول به دلیل چند مکانیسم مختلف اعتیاد آور است:

 1. اثر بر گیرنده های اپیوئیدی:

ترامادول به گیرنده های اپیوئیدی در مغز و نخاع متصل می شود. این گیرنده ها مسئول احساس درد هستند. زمانی که ترامادول به این گیرنده ها متصل می شود، از ارسال سیگنال های درد به مغز جلوگیری می کند. این امر باعث تسکین درد می شود، اما در عین حال می تواند منجر به وابستگی و اعتیاد نیز شود.

 1. افزایش سطح دوپامین:

ترامادول باعث افزایش سطح دوپامین در مغز می شود. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در احساس لذت و پاداش دارد. افزایش سطح دوپامین می تواند باعث شود که فرد احساس سرخوشی و رضایت کند. این امر می تواند منجر به مصرف مداوم ترامادول برای تجربه مجدد این احساسات شود.

 1. تحمل:

با گذشت زمان، بدن به ترامادول عادت می کند و برای رسیدن به همان اثر قبلی به دوزهای بیشتر و بیشتر دارو نیاز دارد. این امر می تواند منجر به افزایش مصرف دارو و در نهایت اعتیاد شود.

 

علائم افرادی که به ترامادول اعتیاد دارند؟

تأثیرات ترامادول ۲۰۰ به حدی شدید است که علائم استفاده از آن به طور قابل توجهی آشکار هستند. علائم ترامادول نیز بسیار واضح هستند. اگر ما به عنوان افرادی نزدیک  قصد داریم به دوستانمان کمک کنیم و زندگی سالمی به آنها هدیه دهیم، باید ابتدا از نکات مهم آگاه شویم. 

تأثیرات ترامادول به گونه‌ای است که بیماران با اعتیاد به ترامادول معمولاً سوء استفاده خود را انکار می‌کنند، بنابراین بهتر است ابتدا با علائم یک فرد معتاد به ترامادول آشنا شوید، سپس با مراجعه به مرکز ترک ترامادول در تهران و شهری که در آن زندگی می‌کنید، آن را درمان کنید.تشخیص افراد مصرف کننده ترامادول هنگام مصرف آن آسان است.

قطع ترامادول ۲۰۰ به گونه‌ای است که پس از توجه به تأثیرات قرص‌های ترامادول ۲۰۰ توسط یک فرد و شناخت علائم مصرف در او، باید به یک متخصص درمان اعتیاد مراجعه کنند تا آن را درمان کنند.

از آنجا که ترامادول یک اوپیوئید است، علائم خماری از آن شبیه به سایر اوپیوئیدها از جمله افیون است. علائم اولیه که نشان دهنده استفاده از ترامادول هستند، عبارتند از:

 • انزوا، خستگی و بی‌توجهی نسبت به خانواده
 • خشونت و نقض قانون
 • کاهش فعالیت جسمانی
 • از دست دادن اعتماد به نفس
 • تغییرات شدید در خواب
 • چشمان قرمز و عدم تمرکز
مرکز ترک ترامادول

عوارض جسمی مصرف ترامادول کدام اند؟

علائم ترک ترامادول ۲۰۰ بسته به سن فرد و مدت زمان مصرف متفاوت است. صرف نظر از روش انتخاب شده برای قطع مصرف ترامادول ۲۰۰، ترکیب سم زدایی و مراحل مشاوره بعدی بسیار مهم است.

 روند ترک ترامادول ۲۰۰ معمولاً ابتدا شامل سم زدایی می شود و سپس با انتخاب مناسب ترین رویکرد ترک، استفاده از تکنیک های علمی و پزشکی با حضور روان پزشکان و متخصصان ترک اعتیاد انجام می شود.

 نوجوانان در معرض آسیب پذیری بیشتری هستند که آگاهی خانواده می تواند به جلوگیری از قرار گرفتن آنها در چرخه مخرب اعتیاد به ترامادول  کمک کند. 

خانواده ها می توانند علائم را به سرعت شناسایی کرده و با تشخیص علائم زیر از مشکلات شدیدتر جلوگیری کنند:

فرآیند ترک ترامادول ۲۰۰ مستلزم کمک گرفتن از مراکز ترک اعتیاد، انجام سم زدایی و شرکت در برنامه های بهبودی تحت نظارت متخصصان اعتیاد است.

روش های قطع ترامادول ۲۰۰ بر اساس شرایط فردی متفاوت است. رویکرد ترک ترامادول برای افرادی که به مدت یک دهه از آن استفاده می کنند، به طور قابل توجهی با فردی که به مدت شش ماه معتاد شده است متفاوت است.

 • بی قراری شدید
 • نوسانات خلقی ناگهانی
 • قرمزی در چشم
 • خیره شدن طولانی مدت
 • گفتار نامنسجم و مشکل در بیان کلمات
 • عدم هماهنگی در حرکت
 • بی توجهی به بهداشت فردی
 • اهمال کاری و سستی
 • خواب آلودگی
 

اگر چنین رفتارهایی را در فرزندان خود مشاهده می کنید، نیازی به وحشت نیست. با شناسایی سریع این علائم و تشخیص به موقع، می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی طلوعی دیگر که خدمات روانپزشکی و ترک اعتیاد را ارائه می دهد، مناسب ترین روش درمانی را انتخاب کنید.

چه مدت طول می کشد تا بر اعتیاد به ترامادول غلبه کنیم؟

شروع علائم سم زدایی ترامادول معمولاً در عرض یک روز پس از قطع دارو رخ می دهد. اگر در حال ترک مصرف هستید، ممکن است در مورد مدت زمان علائم ترک ترامادول کنجکاو باشید.

طول فرآیند سم زدایی در مرکز ترک ترامادول برای هر فرد بر اساس عواملی مانند میزان مصرف و وضعیت جسمی و روحی آنها متفاوت است.

به طور کلی، می تواند از ۱۰ روز تا چند هفته متغیر باشد. طول مدت علائم ترک تحت تأثیر عواملی مانند دوز، تحمل، فیزیولوژی فردی و مدت زمان مبارزه فرد با اختلال مصرف ترامادول است.

برخی از پزشکان ممکن است کاهش تدریجی دوز ترامادول را برای آسان تر شدن روند قطع وابستگی فیزیکی انتخاب کنند.

اگرچه این رویکرد ممکن است قطع مصرف ترامادول را آسان‌تر کند، اما همچنین جدول زمانی برای تجربه علائم ترک را افزایش می‌دهد. اغلب هفته ها یا حتی ماه ها طول می کشد تا به طور کامل بر وابستگی بدن به این ماده غلبه کنیم.

 

سم زدایی بدن از ترامادول

هنگامی که فردی پس از ایجاد وابستگی فیزیکی تصمیم به قطع مصرف ترامادول می کند، احتمال تجربه علائم ترک ترامادول وجود دارد.

این به این دلیل اتفاق می افتد که مغز به حضور ترامادول عادت کرده و فرآیندهای خود را بر اساس آن تنظیم کرده است.

با این حال، هنگامی که دارو به طور ناگهانی حذف می شود، مغز برای تنظیم این فرآیندها تلاش می کند که منجر به ظاهر شدن علائم ترک ترامادول می شود.

هدف اولیه کمک گرفتن از یک مرکز ترک ترامادول و انجام سم زدایی بدن و به حداقل رساندن آسیب ناشی از این ماده با خواص شبه مخدر است.

مراحل اولیه سم زدایی بدن از ترامادول به شرح زیر است:

 • ارزیابی: در این مرحله بیمار تحت ارزیابی روانپزشکی قرار می گیرد و از یک روانشناس اعتیاد مشاوره دریافت می کند. بر اساس این ارزیابی، مناسب ترین روش درمانی تعیین و توصیه می شود.
 
 • تثبیت: در این مرحله، فرد مراقبت های پزشکی تخصصی و حمایت روانی را دریافت می کند تا به حالتی عاری از مواد اعتیادآور برسد. تمرکز بر مدیریت علائم ترک و اطمینان از سلامت جسمی و روانی بیمار در طول فرآیند سم زدایی است.
 
 • تشویق برای درمان بیشتر: سم زدایی ترامادول به تنهایی راه حل کاملی برای سوء مصرف مواد در نظر گرفته نمی شود. بنابراین، توصیه می‌شود که گزینه‌های درمانی اضافی را برای بهبودی طولانی‌مدت دنبال کنید، مانند گروه‌درمانی، خانواده‌درمانی یا سایر اشکال حمایت مداوم. هدف این درمان‌های بیشتر، رسیدگی به مسائل اساسی، ارائه استراتژی‌های مقابله و ارتقای بهبودی پایدار است.
مرکز ترک ترامادول

بهترین روش برای غلبه بر اعتیاد به ترامادول

ترامادول یک داروی بسیار اعتیاد آور است که افراد می توانند با مصرف زیاد به آن وابسته شوند. گام اولیه برای ترک، درک دلایل اصلی تمایل به سوءمصرف این ماده مخدر است. پس از این مرحله، جنبه حیاتی فرآیند بهبودی اعتیاد، پذیرش و تصمیم قلبی بیمار برای رهایی از اعتیاد است.

استفاده از روش‌های روان‌شناختی برای مقابله با هر نوع اعتیاد به مواد مخدر، خواه کراک، متادون یا ترامادول باشد، به طور مداوم بهترین نتایج را به همراه دارد.

با ارائه حمایت های روحی و جسمی در طول فرآیند، افراد می توانند وابستگی روانی خود را به مصرف مواد کاهش دهند، و آنها را قادر می سازد تا ترک اعتیاد را با موفقیت پشت سر بگذارند و از عود جلوگیری کنند.

 نکته حائز اهمیت این است که مرحله روان درمانی باید با سایر روش های علمی اثبات شده و نوین از جمله سم زدایی مناسب در مراکز معتبر ترک اعتیاد همراه باشد تا به نتایج مطلوب دست یابیم.

 

عوارض و علائم ترک خماری ترامادول

افرادی که به ترامادول یا سایر داروهای مخدر وابسته هستند، هرگز نباید به طور ناگهانی مصرف ترامادول را قطع کنند.

ترک ناگهانی ترامادول می تواند خطرناک باشد و فقط باید تحت نظر پزشک در یک مرکز ترک ترامادول انجام شود. در اینجا برخی از عوارض جانبی و علائم رایج ترک ترامادول آورده شده است:

عوارض جسمی ممکن است شامل خارش، اختلالات بینایی، استفراغ، خشکی دهان، درد معده، افزایش ادرار، دفع پروتئین در بدن، مشکلات تنفسی، اختلال عملکرد جنسی، اسهال، قرمزی چشم، تب و احساس سرما باشد.

عوارض روانی ممکن است به صورت علائم افسردگی، سردرد، اختلالات خواب، از دست دادن اشتها، اضطراب، عدم تعادل، تحریک پذیری شدید، افزایش پرخاشگری و ضعف ظاهر شود.

به دنبال راهنمایی و پشتیبانی حرفه ای در طول فرآیند ترک ترامادول برای مدیریت موثر این عوارض جانبی و اطمینان از بهبودی ایمن و موفقیت آمیز است.

 

درمان اعتیاد ترامادول در مرکز ترک ترامادول طلوعی دیگر

ترامادول و روند ترک آن به دلیل مشکلات تنفسی احتمالی که می تواند شدید یا حتی تهدید کننده زندگی باشد، به ویژه در ۲۴ تا ۷۲ ساعت اول که بیمار از دوزهای بالاتر استفاده می کند، نیاز به احتیاط دارد.

در طول دوره ترک، پزشک تمام علائم تجربه شده توسط بیمار را به دقت زیر نظر خواهد گرفت. درک اثرات اعتیاد به ترامادول می تواند به انتخاب مناسب ترین روش سم زدایی کمک کند.

درمان ترک اعتیاد به ترامادول در مراکز معتبر ترک اعتیاد مانند مرکز ترک اعتیاد ترامادول طلوعی دیگر  با مصاحبه اولیه و ارزیابی جامع توسط روانشناس متخصص در زمینه اعتیاد آغاز می شود. روانپزشک در مورد سابقه سلامت روان بیمار، سابقه خانوادگی، الگوهای مصرف مواد و تأثیر مصرف مواد بر جنبه های مختلف زندگی بیمار جویا می شود. این مصاحبه همچنین شامل ارائه اطلاعات در مورد مقررات مرکز، فرم های حفظ حریم خصوصی و مروری بر روند درمان و انتظارات می باشد.

آیا می توان ترامادول را در خانه ترک کرد؟

از نظر واقع بینانه، درمان خانگی به طور کلی برای افرادی که دوز پایین و مدت زمان کوتاهی اعتیاد دارند، ممکن است از روش‌های ترک اعتیاد به ترامادول در خانه برای آن موفقیت آمیز باشد.

 با این حال، برای این افراد بسیار مهم است که قبل از اقدام برای ترک اعتیاد به ترامادول در خانه، آزمایشات لازم را انجام دهند و با پزشک مشورت کنند، همانطور که برای  ترک سایر مواد دیگری مانند حشیش یا تریاک انجام می دهند.

توصیه کلینیک تخصصی طلوعی دیگر به کلیه بیماران این است که مرحله سم زدایی را در کلینیک ها و مراکز اختصاصی سم زدایی بدن انجام دهند.

پس از تجویز پزشک، بیماران می توانند روند سم زدایی را در منزل ادامه دهند. لازم به یادآوری است که درگیر شدن در فعالیت های مختلفی که از آن لذت می‌برند، حفظ یک رژیم غذایی سالم و متعادل و دریافت حمایت از اعضای خانواده از اجزای کلیدی در غلبه بر موفقیت آمیز اعتیاد در خانه است. برای مشاوره بیشتر در زمینه اعتیاد به مواد مخدر با شماره  زیر تماس بگیرید:

تماس: ۰۲۱-۸۸۰۳۷۳۲۶ 

 

مراجعه به مرکز ترک ترامادول درمان بستری و سرپایی

درمان اعتیاد به ترامادول می تواند از طریق برنامه های بستری و سرپایی انجام شود. هر دو رویکرد شامل جلسات مشاوره گروهی یا فردی است.

با این حال، درمان بستری، که در آن بیماران به صورت شبانه روزی توسط کادر پزشکی در داخل یک مرکز نظارت می شوند، اغلب موثرتر در نظر گرفته می شود.

توانبخشی بستری افراد را قادر می‌سازد تا در یک محیط امن و بدون استرس، به دور از حواس‌پرتی‌های زندگی روزمره، به طور کامل روی سفر بهبودی خود تمرکز کنند.

از سوی دیگر، درمان سرپایی انتخاب مناسبی برای افرادی است که محیط خانه حمایتی و آرام دارند، سیستم حمایتی قوی دارند یا کسانی که نمی توانند شغل یا خانه خود را برای مدت طولانی ترک کنند تا در یک مرکز توانبخشی اقامتی حضور یابند.

درمان سرپایی مزیت دریافت خدمات توانبخشی با کیفیت را در حالی که به زندگی و کار عادی خود ادامه می دهد، ارائه می دهد.

کلینیک تخصصی ترک اعتیاد طلوعی دیگر، یک مرکز خدمات سم زدایی ترامادول با ارائه خدمات درجه یک در حوزه سم زدایی بدن در این زمینه فعالیت می کند.

 

مرکز ترک ترامادول

سولات متداول درباره ترک ترامادول

 1. شدت علائم ترک ترامادول چقدر است؟

شدت علائم ترک ترامادول به عوامل مختلفی از جمله دوز مصرفی، مدت زمان اعتیاد و سابقه اعتیاد فرد بستگی دارد. در برخی افراد، علائم ترک ممکن است خفیف و قابل تحمل باشد، در حالی که در برخی دیگر ممکن است شدید و ناتوان کننده باشد.

 1. ترک ترامادول چقدر طول می کشد؟

علائم ترک ترامادول معمولاً در عرض چند روز تا چند هفته شروع می شود و به تدریج در طول چند هفته تا چند ماه فروکش می کند. با این حال، در برخی افراد، علائم ترک می تواند تا یک سال یا بیشتر طول بکشد.

 1. بهترین روش برای ترک ترامادول چیست؟

بهترین روش برای ترک ترامادول، ترک تدریجی تحت نظر پزشک است. در این روش، پزشک به تدریج دوز مصرفی ترامادول را کاهش می دهد تا علائم ترک را به حداقل برساند.

 1. آیا می توان ترامادول را به طور ناگهانی قطع کرد؟

قطع ناگهانی ترامادول به شدت توصیه نمی شود. زیرا می تواند منجر به علائم ترک شدید و خطرناکی شود.

 1. چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر شما یا کسی که می شناسید به ترامادول اعتیاد دارید، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند به شما در ترک ترامادول و یافتن بهترین روش درمان برای شما کمک کند.

 1. یا ترک ترامادول رایگان است؟

هزینه ترک ترامادول به عوامل مختلفی از جمله نوع درمان، محل سکونت و نوع بیمه درمانی فرد بستگی دارد. در برخی موارد، ممکن است امکان دریافت خدمات ترک اعتیاد رایگان یا با هزینه کم وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر

آخرین مقالات کلینیک