کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها و ویژگی‌ های بهترین کلینیک ترک اعتیاد بانوان

برخی از زنان، در جستجوی احساسات خوب و مداوم برای رهایی از استرس و اضطراب های خود هستند،گویی دکمه توقف در وجودشان گم شده است و هر بار به دنبال راهی برای  رهایی از رنج و رسیدن به لذت‌های زودگذر هستند، اما این لذت‌ها، موقتی و توخالی هستند و در نهایت جز رنج و عذاب چیزی به ارمغان نمی‌آورند، با این حال در کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها، دریچه‌های به سوی نجات و رهایی گشوده می‌شود. مکانی که متخصصان دلسوز با تجربه‌های عمیق در زمینه‌ی اعتیاد زنان، یاری‌گر شما در این مسیر خواهند بود.

تعداد زنان مبتلا به اختلال مصرف مواد (SUD) در سرتاسر جهان رو به افزایش است و به دلیل نقش مهم آنها در خانواده‌ها و جوامع، چالش مهمی را ایجاد می‌کند.

 زنان مبتلا به سو مصرف مواد مخدر، هنگام ورود به چرخه درمان با نگرانی‌هایی روبرو هستند، زیرا آنها بیشتر در معرض قضاوت اجتماعی و فشارهای فرهنگی هستند که ممکن است دسترسی آنها به کمک‌های تخصصی را مختل کند.

 خوشبختانه کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر، برنامه‌ای اختصاصی برای درمان اعتیاد در زنان ایجاد کرده است تا با مراقبتی که شایسته به آنها خدمت کند.

مشکلات ترک اعتیاد در خانم‌ها

محیط زندگی زنان تأثیر بسزایی در دچار شدن آن‌ها به اعتیاد دارد. هنگامی که زنان به اعتیاد روی می‌آورند، اغلب حمایت کمتری نسبت به مردان دریافت می‌کنند.

 بنابراین اگر این زنان خوش شانس باشند و خانواده‌هایشان طرد نشوند، با حمایت آنها ممکن است بتوانند بر اعتیاد خود غلبه کنند.

 اما اگر زنان معتاد توسط خانواده طرد شوند و بدون حمایت کافی رها شوند، احتمالاً با مشکلات بسیار نگران‌کننده‌ای مواجه خواهند شد. در چنین شرایطی، احتمال انجام فعالیت‌های مجرمانه یا فحشا افزایش می‌یابد، زیرا ممکن است برای به دست آوردن بودجه لازم برای مواد مخدر به هر وسیله‌ای متوسل شوند.

از سوی دیگر استفاده از داروها در دوران بارداری خطر قابل توجهی برای مادر و جنین به همراه دارد. زنانی که از سوزن‌های مشترک برای تزریق مواد مخدر استفاده می‌کنند در معرض خطر بسیار بالایی برای ابتلا به بیماری‌های جدی مانند ایدز و هپاتیت هستند.

 علاوه بر این، اعتیاد به مواد مخدر می‌تواند منجر به مشکلات جدی در سیستم گوارش، عصبی و گردش خون و همچنین بی نظمی در قاعدگی شود.

 از آنجایی که تمام داروهای مصرفی مادر در دوران بارداری به جنین منتقل می‌شود، سلامت جنین به طور جدی به خطر می‌افتد.

 بنابراین، برای زنان بسیار مهم است که از مصرف مواد مخدر، به ویژه در دوران بارداری، برای محافظت از سلامت خود و فرزند متولد نشده خود اجتناب کنند.

 

کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها

چه عواملی بر اعتیاد زنان تأثیر گذار است؟

اعتیاد در زنان عوامل مختلفی را شامل می‌شود، از جمله:

 1. سابقه تروما
 2. تجربه تجاوز یا سوء استفاده جنسی
 3. خشونت خانگی
 4. احساس تنهایی و افسردگی
 5. فشار
 6. عوامل ژنتیکی
 7. مشکلات روحی و روانی
 8. سن اولین استفاده
 9. سطح تحصیلی پایین
 10. کاهش وزن سریع
 

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در حالی که این عوامل در اعتیاد نقش دارند، محققان همچنان در حال بررسی و ارزیابی علل اولیه اعتیاد هستند و عوامل ذکر شده در بالا تنها نشان دهنده بخش کوچکی از عوامل تأثیرگذار هستند.

 

تشخیص اعتیاد و مراجعه به کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها

یکی از علائمی که در زنان و مردان بسیار شایع است، احساس وابستگی به موادی است که به طور منظم مصرف می‌شوند. این مفهوم به این معنی است که در ابتدا هر چند وقت یک بار آن ماده را مصرف کنید، اما بعد از مدتی شروع به مصرف بیشتر می‌کنید و احساس می‌کنید که باید هر بار دوز آن را افزایش دهید. 

این امر باعث می‌شود که  تحمل شما را  برای این ماده افزایش  پیدا کند، بنابراین برای رسیدن به همان اثر باید مقدار بیشتری از آن مصرف کنید.

 ذهن شما دائماً درگیر این است که چه زمانی می‌توانید این ماده را مصرف کنید و شما می‌خواهید مصرف خود را کاهش دهید یا متوقف کنید، اما نمی‌توانید! اگر بخواهید ترک کنید، علائم ترک را تجربه خواهید کرد. این بدان معنی است که شما اکنون به این ماده نیاز دارید و به آن وابسته شده‌اید.

هنگامی که متوجه شدید که دچار اعتیاد شده‌اید، ضروری است که به دنبال درمان باشید و لازم است به کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها مراجعه کنید.

 اعتیاد بیماری نیست که فقط به زندگی شخصی شما آسیب بزند، بلکه جنبه اجتماعی شما را نیز از بین می‌برد و به عزیزانتان آسیب می‌رساند. از پیامدهای اعتیاد می‌توان به خودآزاری، مسائل کنترلی، افراط در رفتارهای اعتیادآور، خودخواهی، غرور، بدبینی به دیگران، فقدان انضباط و بی توجهی به احساسات دیگران اشاره کرد.

کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها

چرا ترک اعتیاد در خانم‌ها مهم است؟ عوارض اعتیاد در خانم‌ها چیست؟

اعتیاد به طریق‌های مختلف  می‌تواند بر زندگی زنان تأثیر می‌گذارد. پیامدهای اعتیاد در زنان می‌تواند اقتصادی، اجتماعی، فردی و غیره باشد. سوء مصرف مواد یا اعتیاد به مواد مخدر می‌تواند به طور جدی روابط، زندگی خانوادگی یا شغل شما را مختل کند. ممکن است سعی کنید به دلیل احساس شرم یا گناه، جدیت اعتیاد را کم اهمیت جلوه دهید یا پنهان کنید.

اعتیاد اغلب می‌تواند منجر به سطوح بالایی از استرس شود، بنابراین ممکن است دیگر نتوانید مهم‌ترین تعهدات خود را انجام دهید. ممکن است فعالیت‌های اوقات فراغت رها شود و تعاملات اجتماعی نادیده گرفته شود. مصرف مداوم مواد حتی می‌تواند زندگی شما یا دیگران را در معرض خطر قرار دهد. سوء مصرف مواد همچنین می‌تواند منجر به تعدادی از مشکلات مانند افسردگی، اضطراب و بی خوابی شود. یکی از مهم‌ترین پیامدهای اعتیاد در زنان این است که ممکن است نتوانند نقش مادری را به درستی ایفا کنند که تأثیر زیادی بر فرزندانشان خواهد گذاشت.

اگر خانمی باردار باشد و از مواد استفاده کند، اعتیاد می‌تواند جنین را تحت تأثیر قرار دهد؛ بنابراین بسیار مهم است که به دنبال درمان در  یک کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها باشید و یکی از این کلینیک‌های مجهز در تهران «کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر» است که با کمک کادر پزشکی و امکانات رفاهی متخصص آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران خانم است.

 اعتیاد می‌تواند به طرق مختلف ظاهر شود و پرداختن به این عوامل مختلف در درمان مهم است.

 درمان اعتیاد زنان با مردان متفاوت است و توجه به عوامل جنسیتی در روند بهبودی ضروری است.

مراکز درمانی تخصصی وجود دارد که نیازهای منحصر به فرد زنانی را که با سوءمصرف مواد مبارزه می‌کنند برآورده می‌کنند و محیطی راحت و حمایتی را برای بهبودی آنها فراهم می‌کنند.

انواع مختلف اعتیاد زنان

اعتیاد در زنان به طور کلی می‌تواند به عنوان خفیف، متوسط یا شدید طبقه بندی شود. زنان ممکن است به مواد مختلف معتاد شوند و انواع مختلف اعتیاد می‌تواند تأثیرات متفاوتی داشته باشد. عوامل خاص جنسیتی مانند تأثیر گروه‌های همسالان منفی نیز می‌تواند در سوءمصرف مواد زنان و درمان آن نقش داشته باشد. علاوه بر این، علائم و شرایط مصرف مواد بین دختران و زنان جوان متفاوت است، به‌طوری‌که دختران و زنان جوان بیشتر از پسران و مردان جوان در معرض سوء مصرف مواد هستند.

موضوع اعتیاد زنان یک معضل اجتماعی پنهان است و می‌تواند به انواع خشونت‌های روانی، جسمی و اقتصادی علیه زنان منجر شود.

کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها

انواع مختلفی از اعتیاد در زنان وجود دارد که شامل موارد زیر است:

اعتیاد خانم‌ها به مواد

اکثر زنانی که به کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر مراجعه می‌کنند، اعتیاد به مواد را تجربه می‌کنند. این نوع اعتیاد به طور مستقیم بر سیستم پاداش مغز تأثیر می‌گذارد که در تقویت رفتار و شکل گیری خاطرات نقش دارد.

 مسئله اصلی این نوع اعتیاد از دست دادن کنترل مصرف مواد توسط زنان است. اعتیاد در زنان یک معضل چند وجهی با ابعاد مختلف فردی، خانوادگی و اجتماعی است. می‌تواند منجر به خشونت روانی، فیزیکی و اقتصادی علیه زنان شود و یک معضل اجتماعی پنهان است.

 

اعتیاد رفتاری خانم‌ها

خانمی را در نظر بگیرید که همیشه در کازینو و قمار است، مشخص است که این خانم معتاد به قمار است. این نوع اعتیاد یک اعتیاد رفتاری است.

قمار، مانند هر ماده اعتیادآور دیگری، مراکز پاداش را در مغز فعال می‌کند؛ بنابراین اعتیادهای رفتاری علائمی مشابه اعتیاد به مواد دارند. یک زن معتاد به قمار نیز کنترل رفتار خود را از دست می‌دهد.

مراحل اعتیاد به مواد مخدر  چیست؟

مراحل اعتیاد به ۴ دسته طبقه بندی می‌شود که شامل موترد زیر است:

 1. آزمایش: زنان معمولاً از روی کنجکاوی در جمع دوستان یا خانواده به مصرف مواد روی می اورند.
 2. مواجهه به مشکل: به دلیل مشکلات و عوارض اجتماعی به مصرف موادی روی می‌اورد که برای آن ها لذت بخش است.
 3. مرحله خطر: بدون توجه به عوارض جدی اعتیاد به صورت تفریحی و مداوم مواد مصرف می‌کند.
 4. وابستگی: بدون توجه به عواقب مخرب اعتیاد به صورت روزانه و چندین مرتبه در روز مواد مخدر مصرف می‌کند.

در صورت طی کردن این مراحل، فرد به مواد مخدر اعتیاد پیدا می‌کند و ضروری است تا برای درمان به کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها مراجعه کند.

علائم اعتیاد در خانم‌ها چیست؟

علائم اعتیاد در زنان را می‌توان به شرح زیر فهرست کرد:

 • سوء مصرف طولانی مدت مواد منجر به چرخه‌های قاعدگی نامنظم و ناباروری می‌شود
 • افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی
 • استعداد بالاتری نسبت به مسائل مربوط به سلامت روان مانند افسردگی
 • احتمال بیشتری برای تجربه سوء استفاده و استثمار جنسی
 • علائم فیزیکی مانند قرمزی یا زردی چشم، کاهش وزن و خستگی
 • این علائم و نشانه‌ها ماهیت متنوع و پیچیده اعتیاد در زنان را برجسته می‌کند و بر نیاز به حمایت و مراقبت مناسب از زنانی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند، تأکید می‌کند.
کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها

انواع روش ‌های درمان در  بهترین  کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها

درمان‌های رایج در یک کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها عبارتند از:

 • درمان دارویی: برای اختلالات روانی مانند افسردگی یا اسکیزوفرنی.
 • روان درمانی: شامل درمان‌های رفتاری، گفتاری و گروهی.
 • خدمات پزشکی: برای کمک به درمان پیامدهای جدی اعتیاد، مانند مدیریت علائم ترک.
 • درمان اعتیاد بستری.
 • گروه‌های پشتیبانی و خدمات
 

زنان در ابتدا باید به دنبال مراقبت‌های پزشکی اولیه برای ارزیابی باشند. نوع درمان توصیه شده توسط پزشک به شدت و مرحله اعتیاد بستگی دارد.

 در مراحل اولیه، پزشک ممکن است درمان دارویی و درمان سرپایی را توصیه کند. برای اعتیاد شدید، درمان اعتیاد بستری در یک مرکز ترک اعتیاد زنان ممکن است ضروری باشد.

بستری و درمان در کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها

برای دسترسی به خدمات کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها لازم است با مرکز تماس بگیرید. در ابتدا یک جلسه مشاوره رایگان برای توضیح روند بستری و کسب اطلاعات اولیه از بیمار برگزار می‌شود. 

آزمایش‌های اولیه  مانند آزمایش خون و آزمایش اعتیاد انجام خواهد شد. بسته به شرایط پزشکی و روانی بیمار، درمان ممکن است به صورت سرپایی انجام شود یا بیمار در مرکز ترک اعتیاد زنان بستری شود.

 بیمار با روان‌شناس و روانپزشک صحبت می‌کند تا یک طرح درمانی منحصر به فرد دریافت کند و اطمینان حاصل کند که مراحل درمان روان‌شناختی و روانپزشکی به درستی انجام شده است. از آنجایی که اکثر اعتیادها ریشه روانی دارند، درمان روان‌شناختی باید بخشی از روند درمان اعتیاد زنان باشد. متعاقباً سم زدایی تدریجی اعتیاد صورت خواهد گرفت. جلسات درمانی روان‌شناختی برای جلوگیری از عود سوء مصرف مواد ادامه خواهد داشت.

ویژگی‌ های بهترین کلینیک ترک اعتیاد بانوان 

مهم‌ترین ویژگی‌های کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها عبارتند از:

 1. محیط و امکانات: مراکز ترک اعتیاد عموماً محیطی آرام و با امکانات رفاهی بیشتری دارند. اما کمپ ترک اعتیاد بانوان ممکن است امکاناتی ضعیف‌تر داشته باشد. البته، وجود کمپ ترک اعتیاد بانوان خصوصی نیز امکانات بهتری را برای شما فراهم می‌کند.
 2. انتخاب پزشک: کلینیک ترک اعتیاد به نسبت کمپ ترک اعتیاد بانوان، در انتخاب پزشک حساسیت بیشتری دارد و از روانپزشک، روان‌شناس و مشاور مجرب برای درمان زنان بیمار استفاده می‌کند. این به شما در ارائه مراقبت بهینه کمک می‌کند.
 3. هزینه: کمپ‌های ترک اعتیاد بانوان در تهران عموماً رایگان یا نیمه رایگان هستند. اما برای درمان در کلینیک‌ها، به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی بیشتر و برنامه درمانی منحصربه‌فرد، هزینه‌ای در پیش خواهد آمد.
 4. مشاوره اولیه رایگان: هم در کلینیک ترک اعتیاد بانوان و هم در کمپ‌ها، مشاوره اولیه رایگان ارائه می‌شود. این امکان به شما کمک می‌کند تا با تیم درمانی آشنا شوید و اطلاعات اولیه بخشیده شود.

سخن پایانی

اعتیاد دارای نشانه‌ها و اثرات متعددی است. به طور معمول، فرد معتاد پس از مدتی مجبور به مصرف مواد بیشتر می‌شود تا حس خوبی را تجربه کند، لذا باعث تجربه عوارض بیشتری شده، ازجمله عوارضی که بر سلامت فیزیکی، روحی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی اثر می‌گذارد.

هر یک از این عوارض به تنهایی می‌توانند زندگی مؤثری را به هم بریزند؛ بنابراین، اگر تصمیم به تغییر و تحول در زندگی خود گرفته‌اید، بهترین انتخاب این است که به کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر مراجعه کنید. ما برای ارائه هرگونه راهنمایی در اختیار شما هستیم. لطفاً همین حالا گوشی خود را در دست بگیرید و با ما تماس بگیرید.

 

سؤالات متداول درباره کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها

۱.کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها  با کمپ ترک اعتیاد بانوان چه تفاوتی دارد؟

درمان اعتیاد به طور کلی، رویکردهای مختلفی را شامل می‌شود و این شامل کلینیک‌های تخصصی ترک اعتیاد برای زنان نیز می‌شود. این کلینیک‌ها از روش‌ها و فناوری‌های درمانی متفاوتی استفاده می‌کنند که با کمپ‌های ترک اعتیاد معمولی اختلاف‌های قابل توجهی دارند.

کلینیک‌های تخصصی به طور معمول از جدیدترین روش‌های درمانی و تجهیزات پیشرفته استفاده می‌کنند تا برای تعامل و پشتیبانی بهتر با بیماران خود ارائه دهند. این روش‌ها و فناوری‌های درمانی شامل درمان‌های روان‌شناختی، درمان‌های دارویی، تحقیقات اعصاب و روان‌شناسی، همچنین درمان‌های فیزیکی و تمرکز بر رفتار است.

در مقابل، کمپ‌های ترک اعتیاد معمولی به طور عمده بر روی درمان اعتیاد متمرکز هستند و از روش‌هایی مانند تمرکز بر گروه، توان‌بخشی فیزیکی و درمان‌های رفتاری استفاده می‌کنند. این کمپ‌ها عموماً برای تشدید نگرانی‌های اعتیاد زدایی و بازگشت به زندگی روزمره مؤثر هستند.

بنابراین، باید توجه داشت که میان کمپ‌های ترک اعتیاد خصوصی زنان و کمپ‌های معمولی تفاوت‌هایی وجود دارد. کلینیک‌های تخصصی اغلب به دلیل استفاده از روش‌ها و فناوری‌های درمانی پیشرفته، به عنوان یک گزینه دقیق‌تر و متنوع‌تر برای زنانی که به دنبال درمان اعتیاد هستند، مورد توجه قرار می‌گیرند.

۲. ترک اعتیاد در کلینیک اختصاصی ترک اعتیاد خانم‌ها چه قدر هزینه دارد؟

هزینه درمان اعتیاد برای زنان را نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد؛ زیرا بر اساس نوع و مقدار مواد مصرفی و همچنین مدت زمان مصرف برای هر فرد متفاوت است. برای اطلاع دقیق توصیه می‌شود با شماره‌تلفن‌های ارائه شده با کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر  تماس حاصل فرمایید.

۳. برای ترک قطعی اعتیاد در خانم‌ها به کجا مراجعه کنیم؟

برای رسیدن به یک درمان قطعی و بدون بازگشت از اعتیاد بانوان، بهترین راه این است که به طور مستقیم به کلینیک تخصصی ترک اعتیاد مراجعه کنید و از روش‌های نوین ترک اعتیاد استفاده کنید. در این کلینیک‌ها، شما می‌توانید تحت نظر پزشکان متخصص ترک اعتیادی قرار بگیرید و از تخصص و تجربه آنها بهره‌مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر

آخرین مقالات کلینیک