کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

ترامادول چیست؟ تاریخچه ترامادول و عوارض آن

ترامادول چیست؟ تاریخچه ترامادول و سازنده آن

در این مقاله در پی پاسخ به این سوال هستیم که ترامال چیست؟ و تاریخچه ترامادول چه بوده است و سازنده آن چه کسی می باشد. از آنجایی که این دارو می تواند باعث اعتیاد شود باید در مورد آن اطلاع داشت و طریقه ترک ترامادول را شناخت با کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر همراه باشید.

ترامادول چیست؟

ترامادول به انگلیسی Tramadol که با نام های تجاری بایومادول، ترامال، ترامد، و پیرالژین، نیز شناخته می‌شود، دارویی ضد درد است که برای تسکین درد های شدید تجویز می شود. این دارو که یک داروی عمومی و از مشتقات تریاک است. در سراسر دنیا توسط شرکت های مختلف داروسازی تولید و پخش می گردد و حدود ۱ ساعت بعد از مصرف تاثیر ضد در خود را آغاز می کند.

تاریخچه ترامادول

تاریخچه ترمادول بر می گردد به شرکت گروننتال که یک شرکت داروسازی آلمانی در شهر آخن می باشد. این دارو مخدر که ضد درد است در سال ۱۹۶۲ ساخته شد. این دارو به مدت ۱۵ سال در آلمان مورد آزمایش قرار گرفت و سپس در سال ۱۹۷۷ با نام ترامال مورد تایید قرار گرفت و به بازار خارجی عرضه شد. این دارو برای شرکت موفقیت آمیز بود. 

برای اطلاع بیشتر در مورد سوال ترامادول چیست نیاز هست اطلاعات بیشتری از این ماده اعتیادآور داشت. ترامادول به طور گسترده در سراسر جهان برای تسکین درد تجویز می شود. با این حال، تا سال ۱۹۹۵ بود که این دارو در ایالات متحده در دسترس قرار گرفت. در حال حاضر، این دارو در آمریکا بسیار محبوب است. بطوری که نسخه های مصرف آن از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ به سرعت افزایش یافته است و در یک دوره ۵ ساله ۱۴ میلیون نسخه از این ماده پر شده است. همچنین در سال ۲۰۱۳ شاهد افزایش دیگری با تقریباً ۴۴ میلیون نسخه تنها در ایالات متحده بوده ایم که نشان از رشد این دارو در بین مصرف کنندگان قانونی و سو مصرف کنندگان دارد. ترامادول ۵۰، ترامادول ۱۰۰ و ترامادول ۲۲۵ در بازار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه ترامادول در ایران

ترامادول در سال ۱۳۸۱ برای اولین بار به عنوان یک داروی ضد درد، وارد بازار دارویی ایران شد. و به سرعت گزارشاتی از عوارض آن منتشر گردید هم اکنون این داروی مخدر به صورت غیر قانونی و قاچاق وارد کشور می شود.

در این مقاله کوتاه به جوابی برای این پرسش که ترامادول چیست؟ پرداختیم و تاریخچه ترامادول را بررسی نمودیم از آنجا که ترک ترامادول برای مصرف کنندگان آن نیاز به بستری و مشاوره دارد با کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر

آخرین مقالات کلینیک