کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

ترک اکستازی

استرس و داشتن نگرانی‌ شدید برای ترک اعتیاد به موارد مخدر، نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مشکلات را پیچیده‌تر خواهد کرد. ترک اکستازی مانند هر ماده مخدر دیگری نیاز به داشتن دانش و اطلاعات کافی و حضور تیم متخصص و حرفه‌ای در محیطی با تجهیزات و امکانات بیمارستانی دارد. چرا که اعتیاد به اکستازی یا به طور کلی هر نوع اعتیاد دیگری یک نوع بیماری روحی و جسمی محسوب می شود و نیاز به درمان تخصصی دارد. پس تا انتهای این مطلب با  کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر همراه باشید.

اکستازی چیست؟

اکستازی یا ۳و۴ متیلن دی اکسید متاامفتامین به اختصار (MDMA) درویی از خانواده آمفتامین و فنتیل آمین است که در بین مردم بیشتر با نام اکستازی یا  EX و XTC  شناخته می شود.

این ماده باعث آزاد شدن سروتونین، دوپامین، نورآدرنالین می شود که دلیل احساس خوشبختی، شادی، ضد افسردگی می باشند  و اضطراب فرد را کاهش می دهد. و مصرف اکستازی باعث ایجاد احساس عشق، همدلی و شادی مفرد می شود که با از بین رفتن اثر آن مغز با دز کمتری آن را ایجاد می کند که خود می تواند حتی در اولین مصرف نیز باعث افسردگی و گرایش به مصرف مجدد گردد.

سازنده این قرص شخص الکساندر شولگین بود که در سال ۱۹۷۶ این ماده را برای درمان برخی از اختلالات روانی ساخت.

اکس را با سایر مواد محرک و مخدر مانند هروئین، شیشه، حشیش، کوکائین، ای اس مصرف می کنند و کسانی که مصرف کننده این ماده مخدر هستند بشدت در معرض خطر وابستگی به دیگر مواد نیز می باشند.

ترک اکستازی
ترک اکستازی

فرم و روش مصرف اکستازی

اکس یا اکستازی در فرم هایی همچون قرص، کپسول و پودر استنشاقی تولید و عرضه می گردد و با توجه به شکل آن به صورت خوراکی، استنشاقی و تزریقی مصرف می شود.

اثر اکستازی چه مدت در بدن باقی می ماند؟

این ماده خیلی سریع خود را به مغز می رساند و بین ۲۰ تا ۹۰ دقیقه پس از مصرف علائم آن ظاهر می شوند که این اثرات بین ۳ تا ۲۴ ساعت باقی می ماند.

عوارض مصرف اکستازی

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

ترک اکستازی در خانه

کسانی که به دنبال ترک اسکتازی در خانه هستند معمولا از روش ترک یکباره این ماده مخدر استفاده می کنند که این روش غیر اصولی می تواند باعث بروز علائم محرومیت شود که یکی از عوامل بازگشت و مصرف مجدد است از علائم محرومیت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که این علائم در هر شخصی با شخص دیگر تفاوت هایی دارد که به سن، میزان مصرف و همچنین دز مصرفی بستگی دارد.

برای مشاوره ترک اکستازی با ما تماس بگیرید

سم زدایی اکستازی از بدن

سم زدایی از مراحل ابتدایی و از ملزومات یک برنامه ترک اعتیاد است.

بهترین راه سم زدایی انجام این کار زیر نظر پزشک است از آنجا که اکستازی باعث تغییر در آرایش شیمیایی مغز می شود در این مرحله بدن باید یاد بگیرد که چگونه بدون مصرف اکستازی عملکرد عادی خود را داشته باشد و به ترکیبات اولیه خود برگردد.

این مرحله در ابتدا ترسناک به نظر می رسد ولی زیر نظر پزشک این فرایند به سادگی و ایمن برگزار می شود.

مراحل ترک اکستازی در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

ترک اکستازی فرآیندی چند مرحله ای است که باعث می شود بیماران از زندگی روزمره خود جدا شده و در دام های بازگشت به مصرف نیفتند.

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر به بیماران راهبردهایی را برای مقابله با وسوسه ها و مقابله با مصرف دوباره  را در طول درمان می آموزد که زمینه ساز ساخت آینده ای سالم تر باشد.

در ابتدا یک ارزیابی اولیه از بیمار به عمل می آید تا متخصص بتواند طرح درمان او را تهیه نماید سپس سم زدایی مواد از بدن آغاز شده و با پایان این دوره علائم ترک اعتیاد فروکش نموده و مرحله ی بعد که شامل یکی از مراحل زیر است آغاز می گردد.

 • درمان بستری به صورت شبانه روزی تحت نظارت کامل کادر پزشکی متخصص ترک اعتیاد
 • درمان سرپایی به صورت ویزیت ماهیانه روانپزشک و مشاوره روانشناس
 • شرکت در جلسات روان درمانی، گروه درمانی، خانواده درمانی و س .کس تراپی

ترک اعتیاد اکستازی به روش بستری

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر دارای کادر ترک اکستازی به صورت ۲۴ اعم از روانپزشک ترک اعتیاد، روانشناس اعتیاد و روان پرستار می باشد و بیمار به صورت تمام وقت در این کلینیک مجهز مراحل ترک اعتیاد خود را می گذراند.

خدمات ترک قرص اکس شمال جلسات مشاوره خانواده، گروهی و شخصی می باشد که سعی در درگیر کردن بیماران در بحث ها و تبادل نظرات دارد. بیماران در زمان درمان به صورت ریشه ای توسط روانشناسان با دلایل اعتیاد خود آشنا شده و بر مشکلاتی که آن ها را به اعتیاد سوق داده غلبه می کنند. روش ترک اعتیاد برای تمام بیماران به صورت یکسان اجرا نمی شود و برخی از بیماران نیاز به بستری شدن ندارند.و به صورت سرپایی درمان گردند که این مورد اغلب به بیماران توصیه نمی شود و صرفا برای کسانی است که سم زدایی را پشت سر نهاده و مصرف آنان بسیار خفیف بوده است.

ترک اعتیاد اکستازی به روش سرپایی

درمان سرپایی برخلاف درمان بستری نیاز به اقامت در کلینیک ندارد بیماران در این شیوه درمان مسئولیت بیشتری بر عهده دارند چرا که در این شیوه شخص به زندگی روزمره خود ادامه می دهد و باید نسبت به محرک ها مصونیت ایجاد نماید.

در این شیوه شخص یه صورت ماهیانه یا هفتگی با مراجعه به کلینیک تحت نظر روانپزشک و روانشناس قرار می گیرد.

برای آشنایی بیشتر با این دارو و تأثیر آن در درمان اعتیاد با ما تماس بگیرید.

خدمات کلینیک طلوع دیگر برای درمان اعتیاد به اکستازی

درمان اعتیاد اکستازی در کلینیک طلوع دیگر توسط مجرب‌ترین کادر پزشکی ترک اعتیاد، انجام می‌شود. طلوع دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد اکستازی با مجوز رسمی بستری بیماران سوءمصرف مواد از وزارت بهداشت همراه با مشاوره رایگان بستری و درمان است.

فعالیت‌های عمده این مرکز در زمینه‌های روانپزشکی و روانشناسی که شامل بررسی‌های تشخیصی، درمان‌های دارویی و غیردارویی، مشاوره و روش‌های مختلف روان‌درمانی انفرادی و گروهی برای بیماران مبتلا به اختلالات روانپزشکی و روان‌تنی و از جمله اعتیاد و به عبارت دیگر سوءمصرف و وابستگی به انواع مواد مخدر، مواد محرک و مواد روان‌گردان است.

 • خدمات اورژانسی و شبانه روزی به صورت ویژه
 • استفاده از به روزترین روش‌های ترک اعتیاد مواد مخدر
 • انجام تمام آزمایش‌های پزشکی
 • همراهی پزشک متخصص در مراحل درمان
 • پرستار ۲۴ ساعته
 • بستری تفکیک شده و اختصاصی
 • امکانات هتلینگ و رفاهی که فضای اختصاصی همراه با امکانات تردمیل، میز تنیس و … در اختیار بیمار قرار داده می‌شود.
 • پیگیری پس از درمان
 • خدمات روانپزشکی و روانشناختی ترک اعتیاد

مراحل بستری در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

مراحل بستری تا ترخیص بیمار در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد طلوعی دیگر

۱. بستری
– تماس بیمار با کلینیک.
– پاسخگوبی پذیرش و پرزنت بیمار و توضیحات روند درمان به او.
– ست کردن تایم با روانشناس مجموعه جهت ارائه مشاوره رایگان به بیمار.
– توضیحات کامل در رابطه با روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.

۲. روند درمان
روند کلی درمان بیماران در این مجموعه به صورت ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی توام با هم صورت می‌گیرد.
طول دوره درمان بسته به حال بیمار و مقدار دوز مصرفی و نوع ماده‌ای که مصرف می‌کند متفاوت است. ولی حداقل زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است ۲ تا ۳ هفته (۱۰ تا ۱۲ روز) می‌باشد.

۳. سرویس‌ها
خدماتی که ارائه می‌شود شامل صبحانه ناهار و شام (در کلینیک آجودانیه میان وعده) و اینترنت رایگان می‌باشد و استفاده از تلفن همراه نیز آزاد می‌باشد.
اتاق‌های کلینیک به صورت یک تخته و دو تخته می‌باشند که به کمد و یخچال و تخت مجهز بوده و در اتاق‌های یک تخته امکان حضور همراه هم برای بیمار فراهم می‌باشد.

۴. سم زدایی
بسته به نوع اعتیاد و مواد مصرفی در صورت لزوم سم زدایی کامل انجام می‌شود. همچنین بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان بیمار توسط روانپزشک folow می‌شود و بیماران می‌توانند روانکاوی را با روانشناسان خود همچنان ادامه دهند.
بیماران در کنار ترک اعتیادشان باید جهت بهبود اختلالات روانشناسی به وجود آمده نیز تحت نظر روانشناسان قرار گرفته و روانکاوی شوند.

۵. ترخیص
بعد از اتمام دوره درمان در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن بیمار از نظر فیزیکی و روحی و روانی و سپس بعد از تاییدیه پزشک متخصص کارهای ترخیص بیمار انجام می‌پذیرد که بعد از ترخیص هم باز بسته به نیاز بیمار می‌تواند جلسات مشاوره و روانکاوی خود را با روانپزشکان مجموعه داشته باشد.

تصاویر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
داروخانه کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
سم زدایی کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
RTMS کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
نوار مغزی اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
ورزش در اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
سم زدایی مدرن اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
لابی اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
اتاق وی ای پی اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
ترک اکستازی

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر