کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

سم زدایی فوق سریع اعتیاد و مراحل ترک اعتیاد به روش سم زدایی فوق سریع (UROD)

سم زدایی فوق سریع (UROD) روشی برای ترک اعتیاد به مواد مخدر است که در طی چند ساعت انجام می‌شود. این روش در مقایسه با سم زدایی سنتی که چند روز طول می‌کشد، بسیار سریع‌تر است.

در مورد عوارض دردناک ترک مصرف مواد مخدر در روش‌های سنتی سم‌زدایی، بسیار ضروری است؛ زیرا این عوارض ممکن است به گونه‌ای ناخوشایند باشند که فرد معتاد را به سمت وابستگی بیشتر به مواد مخدر سوق دهد. در بسیاری از موارد، فرد معتاد ترجیح می‌دهد که وضعیت اعتیاد خود را به عنوان یک سرنوشت قطعی بپذیرد و از مواجهه با عوارض ترک مواد افیونی خودداری کند.

با ابداع روش‌های سم‌زدایی سریع در اعتیاد، بسیاری از افراد فرصتی دوباره برای تجربه زندگی طبیعی و سالم به دست می‌آورند.

سم‌زدایی فوق‌سریع یا UROD یک روش جدید و  موفقیت آمیز است که برای کاهش عوارض سندرم ناشی از ترک اعتیاد استفاده می‌شود.

در این مقاله، با روش UROD در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر آشنا خواهید شد. این روش متمرکز بر سم‌زدایی سریع و موثر است و به عوارض جانبی کمتری نسبت به روش‌های دیگر منجر می‌شود.

سم زدایی فوق سریع (UROD) چیست و چه کاربردی دارد؟

بازگشت به سلامتی و زندگی بدون مواد مخدر نیازمند یک برنامه جامع برای سم‌زدایی از افیون‌ها و مدیریت علائم ترک است. روش‌های سم‌زدایی بدن از مواد مخدر بسته به مدت زمان، تعداد جلسات، مقدار و نوع مواد مخدر متفاوت است. هرچه مواد مخدر قوی‌تر باشند و دوره مصرف طولانی‌تر باشد، فرایند سم‌زدایی چالش بیشتری دارد.

قطع مصرف مواد مخدر ممکن است با عوارض ناخوشایندی همراه باشد که به عنوان سندرم ترک مواد شناخته می‌شوند. انجام فرایند سم‌زدایی بدون راهنمایی و نظارت پزشک، روشی خطرناک و دردناک است و ممکن است منجر به بازگشت به مصرف مواد مخدر شود؛ بنابراین، همکاری با یک تیم متخصص و حرفه‌ای برای انجام این فرایند بسیار مؤثرتر و ایمن‌تر خواهد بود.

کاربردهای سم زدایی فوق سریع:

 • ترک سریع اعتیاد به مواد مخدر: UROD می‌تواند به افراد کمک کند تا به سرعت وابستگی خود به مواد مخدر را قطع کنند.
 • کاهش علائم ترک: بیهوشی باعث می‌شود که بیمار علائم ترک را به طور کامل یا تا حد زیادی تجربه نکند.
 • درمان افراد با انگیزه بالا: UROD می‌تواند برای افرادی که به شدت برای ترک اعتیاد انگیزه دارند، مفید باشد.
 

موارد استفاده از سم زدایی فوق سریع:

 • اعتیاد به هروئین: UROD در درمان اعتیاد به هروئین بسیار موثر است.
 • اعتیاد به مورفین: UROD می‌تواند برای ترک مورفین نیز استفاده شود.
 • اعتیاد به کدئین: UROD در درمان اعتیاد به کدئین نیز موثر است.
 

مراحل ترک اعتیاد به روش سم زدایی فوق سریع (UROD)

سم‌زدایی فوق سریع UROD با استفاده از داروهای ضدمخدری که با خواب عمیق به بیمار تزریق می‌شوند، آغاز می‌شود. این داروها با اتصال به گیرنده‌های مغزی بیمار، موجب حذف مخدرهای باقی‌مانده در مغز و دفع آنها می‌شوند.

بعد از انجام سم‌زدایی فوق سریع UROD، بیماران باید برای مدت زمانی که توسط درمانگران تعیین می‌شود، داروی نالتروکسان را مصرف کنند. مدت زمان مصرف این دارو به عوامل مختلفی مانند نوع و مقدار مخدر مصرفی بستگی دارد که در افراد مختلف متغیر است. کاشت ایمپلنت نالتروکسان باعث پاکسازی گیرنده‌های مغزی می‌شود و به طور قابل توجهی در فرایند سم‌زدایی کمک می‌کند. همچنین از اتصال مخدرها به گیرنده‌های مغزی جلوگیری می‌کند.

مصرف مواد مخدر باعث اختلال در عملکرد صحیح مغز و ترشح هورمون‌ها می‌شود. درمان با نالتروکسان علاوه بر حفظ حالت پایداری بیمار و جلوگیری از مصرف مجدد مواد اعتیادآور، بهبود ساختار سیستم عصبی و هورمونی که به دلیل مصرف مواد مخدر و محرک آسیب دیده است، را نیز ایجاد می‌کند.

داروی نالتروکسان علاوه بر حفظ حالت پایداری بیمار و کاهش تمایل به مصرف مجدد مواد اعتیادآور، باعث بهبود آسیب‌های وارد شده به ساختار سیستم عصبی و هورمونی ناشی از مصرف مواد مخدر می‌شود.

سم زدایی فوق سریع اعتیاد

روش ترک اعتیاد با سم زدایی فوق‌سریع برای چه افرادی مناسب نیست؟

روش ترک اعتیاد سم زدایی فوق سریع، یک روش درمانی است که برای کمک به افرادی که به مواد مخدر وابسته هستند، استفاده می‌شود. این روش به طور کلی برای افرادی که به مشکلات زیر مبتلا هستند، مناسب نیست:

 • بارداری و شیردهی: استفاده از روش ترک اعتیاد سم زدایی فوق سریع در این دوره‌ها به شدت منع می‌شود. مواد مخدر می‌توانند تأثیراتی بر روی سلامتی جنین یا نوزاد داشته باشند.
 
 • عود بیماری‌های مزمن: اگر فرد به بیماری‌های مزمن مانند سرطان، ایدز یا بیماری‌های قلبی عروقی مبتلا است، استفاده از این روش ترک اعتیاد توصیه نمی‌شود.
 
 • اختلالات شدید تنفسی: اگر فرد دارای اختلالات شدید تنفسی مانند آسم یا بیماری‌های ریوی مزمن است، استفاده از روش ترک اعتیاد سم زدایی فوق سریع ممکن است خطرناک باشد و بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
 
 • سابقه بیماری‌های قلبی عروقی شدید: اگر فرد سابقه بیماری‌های قلبی عروقی شدید؛ مانند حمله قلبی، سکته مغزی یا انسداد عروق داشته است، استفاده از روش ترک اعتیاد سم زدایی فوق سریع توصیه نمی‌شود.
 
 • اختلالات حاد کبد و کلیه: اگر فرد دارای اختلالات حاد کبد و کلیه است، استفاده از روش ترک اعتیاد سم زدایی فوق سریع ممکن است خطرناک باشد و بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
 
 • وجود جراحت و خونریزی: در صورتی که فرد جراحت داشته و یا در حال خونریزی است، استفاده از روش ترک اعتیاد سم زدایی فوق سریع توصیه نمی‌شود.
 
 • دیابت: اگر فرد دیابت دارد، استفاده از روش ترک اعتیاد سم زدایی فوق سریع ممکن است تأثیراتی بر روی سلامتی او داشته باشد. در این موارد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و روش‌های دیگری را برای ترک اعتیاد در نظر بگیرید.

در هر صورت، قبل از استفاده از هر روش ترک اعتیاد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید بهترین روش درمانی را برای خود انتخاب کنید.

 

تفاوت سم زدایی سریع و سم زدایی فوق سریع چیست؟

در مقایسه بین سم زدایی فوق سریع و سم زدایی سریع، تفاوت اصلی در سرعت سم زدایی و سطح علائم ترک است.

سم زدایی فوق سریع شامل القای بیهوشی کامل در فرد است. در حین بیهوشی، مسدود کننده‌های مواد افیونی برای تسهیل فرایند سم زدایی تجویز می‌شوند. 

در نتیجه، سم زدایی در طول دوره بیهوشی رخ می‌دهد که منجر به کاهش قابل توجه علائم ترک پس از بیهوشی می‌شود. از سوی دیگر، سم زدایی سریع شامل القای بیهوشی نمی‌شود. در عوض، از داروها برای تسریع فرایند سم زدایی و کاهش شدت علائم ترک استفاده می‌شود.

هر دو سم زدایی فوق سریع (UROD) و سم زدایی سریع (ROD) مشترکاتی دارند. هدف آنها تسریع سم زدایی مواد از بدن و کاهش شدت علائم ترک است. با این حال، روش فوق سریع از طریق سرعت و ماهیت به طور نسبی بدون درد تر از سم زدایی فوق سریع است.

سم‌زدایی فوق سریع مواد افیونی (UROD) یکی از جدیدترین روش‌های سم‌زدایی است که امروزه از بهترین داروها برای کاهش علائم ترک و ایجاد فرایند آرام برای درمان اعتیاد بهره می‌برد.

این روش به دلیل نرخ بالای بازگشت به مواد و افزایش عود، جایگاه ویژه‌ای در جهان پیدا کرده است. سم‌زدایی سریع همچنین برای بیماران وابسته به مواد افیونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سم زدایی فوق سریع اعتیاد

سم زدایی فوق سریع  چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام سم‌زدایی فوق سریع، بهترین راه حل مراجعه به یک کلینیک تخصصی ترک اعتیاد است. یکی از کلینیک‌های معتبر که از روش UROD برای ترک اعتیاد استفاده می‌کند، کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر است. در این کلینیک، مراحل ترک اعتیاد با روش UROD به شرح زیر انجام می‌شود:

 • تشخیص مناسب بودن ترک به روش UROD: ابتدا شرایط جسمی و روحی فرد توسط کادر متخصص پزشکی بررسی و سنجیده می‌شود تا بهترین روش درمان برای فرد تعیین شود. این ارزیابی شامل بررسی وضعیت جسمی و روانی بیمار نیز می‌شود.
 
 • انجام بیهوشی: بیمار توسط متخصص بیهوشی بیهوش می‌شود تا به مرحله بعدی پرداخته شود.
 
 • تزریق آنتاگونیست مواد افیونی: در این مرحله، آنتاگونیست مواد افیونی از طریق لوله‌های وریدی به بیمار تزریق می‌شود تا اثرات مواد افیونی مسدود شود. یکی از آنتاگونیست‌های معروف، نالتروکسان است که به خوبی اثر مواد را مسدود می‌کند.
 
 • هوشیاری: بعد از گذشت مدتی، بیمار به هوش می‌آید و ممکن است علائم خفیفی از ترک تجربه کند.
 
 • تجویز مسکن‌های غیرافیونی: برای کنترل علائم خفیف ترک، مسکن‌های غیر افیونی تجویز می‌شود.

با رعایت این مراحل در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر ، می‌توانید بهبود یابید.

هزینه سم‌زدایی فوق سریع چیست؟

برای ترک اعتیاد به مواد مخدر، برنامه‌ای جامع و کامل ضروری است. این برنامه باید شامل مراحل سم‌زدایی (رهایی از وابستگی فیزیکی به مواد مخدر)، درمان روان‌شناختی برای شناسایی علت اصلی اعتیاد و آموزش مهارت‌های کاربردی برای جلوگیری از بازگشت به وضعیت قبلی باشد. هزینه سم‌زدایی سریع متغیر است و بسته به نیازهای فیزیکی و روانی هر بیمار، محاسبه می‌شود.

درمان ترک اعتیاد به روش UROD شامل بستری در بیمارستان و ارائه مراقبت‌های ویژه برای مدیریت هزینه‌ها است. هزینه‌های مربوط به داروهای بیهوشی و ادامه درمان نیز باید در نظر گرفته شود.

بیماران با مشکلات زمینه‌ای نیازمند خدمات پرستاری و پزشکی بیشتر هستند، بنابراین هزینه ترک اعتیاد به روش UROD برای آن‌ها بیشتر است. انتخاب مرکز درمان مناسب نیز تأثیر زیادی بر هزینه دارد. انتخاب یک مرکز پیشرفته با قیمت مناسب می‌تواند تمایل افراد به ترک اعتیاد را افزایش دهد.

آیا سم زدایی سریع خطرناک است؟

در برخی مراکز، برای کاهش عوارض ناخوشایند در دوره سم‌زدایی، از داروهای مخدر مانند متادون و بوپرنورفین استفاده می‌شود. اما این روش ممکن است مشکلاتی داشته باشد، از جمله:

 1. داروهای مورد استفاده، ماهیت مخدر دارند که می‌تواند مشکلات جدیدی ایجاد کند.
 2. طول دوره سم‌زدایی طولانی است که ممکن است روند درمان را خسته‌کننده کند.
 3. احتمال بازگشت به مصرف مواد بعد از اتمام دوره سم‌زدایی وجود دارد.
 

روش UROD که در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر  استفاده می‌شود، از جدیدترین داروها برای ترک اعتیاد استفاده می‌کند و روند سم‌زدایی را کوتاه و آسان می‌کند.

خدمات سم زدایی فوق سریع در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دیگر

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دیگر یکی از کلینیک های حرفه ای  در ارائه خدمات ترک اعتیاد و کلینیک سم زدایی فوق سریع در تهران است. 

این مرکز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان برای ارائه خدمات ترک اعتیاد به روش UROD است و تمامی اعمال بیهوشی و خدمات مراقبتی تحت نظر کادر پزشکی مجرب انجام می‌شود.

مهم‌ترین نکته در مورد ترک اعتیاد به روش UROD این است که برای جلوگیری از خطر مرگ جان بیمار، باید به مراکز معتبر و متخصص در ترک اعتیاد مراجعه کرده و از داروی بیهوشی به درستی استفاده کنید.

همچنین، حضور پزشک ترک اعتیاد در طول دوره بیهوشی و برخورداری از امکانات درمانی مناسب بسیار ضروری است تا در صورت بروز مشکل، بتوانید جان بیمار را نجات دهید.

خوشبختانه، مرکز ترک اعتیاد طلوعی دیگر تمامی خدمات فوق را با بهترین کیفیت و منصفانه‌ترین قیمت به بیماران ارائه می‌دهد.

بخش مهم سم زدایی فوق سریع در این مرکز، ارائه خدمات روان درمانی است که شامل گروه‌درمانی، درمان‌های شناختی – رفتاری، مشاوره شخصی و دارودرمانی می‌شود. تخصصی‌های این مرکز با ارائه خدمات روان درمانی تخصصی، مشکل ترک اعتیاد را به صورت ریشه‌ای درمان می‌کنند و احتمال بازگشت اعتیاد را به حداقل می‌رسانند.

برای تجربه بهترین خدمات و کمترین هزینه در سم زدایی فوق سریع مرکز ترک اعتیاد طلوعی دیگر مراجعه کنید و خدمات درمانی مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مشاوران این مرکز آماده ارائه راهنمایی‌های لازم به بیماران گرامی و خانواده‌های آنها در خصوص انواع روش‌های ترک اعتیاد، به خصوص سم زدایی سریع و فوق سریع UROD هستند.

سم زدایی فوق سریع اعتیاد

سؤالات متداول

آیا سم زدایی سریع بی خطر است؟

سم زدایی سریع در صورت انجام توسط یک متخصص پزشکی مجرب، بی خطر است. با این حال، این روش می‌تواند عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کند.

هزینه سم زدایی سریع چقدر است؟

هزینه سم زدایی سریع بسته به عوامل مختلفی از جمله نوع ماده مخدر یا الکل مورد استفاده، طول مدت درمان و محل انجام درمان متفاوت است.

مزایای سم زدایی سریع چیست؟

 • سم زدایی سریع می‌تواند به افراد کمک کند تا وابستگی جسمی به مواد مخدر و الکل را به سرعت و به طور موثر کنند.
 • این روش می‌تواند علائم خماری را کاهش دهد و به افراد کمک کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند.
 • سم زدایی سریع می‌تواند اولین قدم در مسیر بهبودی از اعتیاد باشد.
 

معایب سم زدایی سریع چیست؟

 • سم زدایی سریع می‌تواند گران باشد.
 • این روش می‌تواند عوارض جانبی ناخوشایندی مانند تهوع، استفراغ و اسهال ایجاد کند.
 • سم زدایی سریع به تنهایی برای درمان اعتیاد کافی نیست. افراد برای حفظ هوشیاری خود نیاز به درمان‌های بعدی مانند مشاوره و برنامه‌های حمایتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر

آخرین مقالات کلینیک