کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

مرکز ترک کراک و درمان اوردوز کراک به چه صورت است؟

اعتیاد به کراک یک موضوع جدی است که نیاز به مراقبت و حمایت تخصصی برای بهبودی دارد بنابراین در گام اول مبارزه با اعتیاد، مرکز ترک کراک به عنوان یک چراغ امید برای افرادی است که به دنبال رهایی از زنجیره های سوء مصرف مواد هستند.

 این مرکز با یک تیم اختصاصی از متخصصان و رویکردی جامع برای توانبخشی، راه نجاتی برای کسانی است که با اعتیاد به کراک دست و پنجه نرم می کنند.

کراک یک داروی محرک قوی و بسیار اعتیاد آور است که از فرآوری کوکائین به دست می آید و خواص اعتیادآور آن بیشتر از کوکائین است. مشابه ماری جوانا و حشیش، کراک بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد و در درجه اول باعث آزاد شدن قابل توجه دوپامین در مغز مصرف کننده می شود.

این انتقال دهنده عصبی  یک دوره کوتاه مدت سرخوشی شدید که تقریباً ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد را القا می کند. بنابراین سطح دوپامین به شدت کاهش می یابد و منجر به احساس افسردگی در فرد می شود.

کراک به دلیل جذب سریع آن در جریان خون از طریق ریه ها و سپس جذب آن توسط مغز، به عنوان یکی از خطرناک ترین محرک های مواد مخدر در نظر گرفته می شود.

در چند لحظه اول مصرف، فرد دچار مسمومیت سریع و شدید، البته برای مدت کوتاهی می شود. برای حفظ این احساس، فرد باید به طور مرتب  کراک را در فواصل کوتاه  مصرف کند تا به سرخوشی اولیه بازگردد که منجر به یک وابستگی چالش برانگیز و پیچیده می شود که روند ترک را پیچیده می کند.

 در چنین شرایطی، کمک گرفتن از یک مرکز ترک کراک مانند کلینیک تخصصی ترک اعتیاد طلوعی دیگر، موثرترین رویکرد برای غلبه بر اعتیاد به این ماده خطرناک است.

 

چه عواملی بر اعتیاد به کراک اثر میگذارد؟

عوامل مؤثر در اعتیاد به کراک نقش داردند که شامل  ترکیبی از تأثیرات اجتماعی، روانی و فیزیکی می شود. تحقیقات نشان می‌دهد که اعتیاد اغلب دارای پشتوانه‌های ژنتیکی است، افرادی که سابقه خانوادگی سوء مصرف مواد دارند، به ویژه در مورد اعتیاد به کوکائین، بیشتر مستعد ابتلا به اعتیاد هستند.

شناسایی زودهنگام عوامل خطر مرتبط با اعتیاد به کراک می تواند به طور قابل توجهی تلاش های پیشگیری را افزایش دهد.

افزایش آگاهی در مورد اثرات مخرب اعتیاد به مواد مخدر و ارائه راهبردهای مقابله ای مناسب برای رسیدگی به رفتارهای پرخطر در میان افراد هم سن، اقدامات پیشگیرانه موثری است. درک علل اولیه اعتیاد یک جزء حیاتی در روند درمان است.

 

 

عوارض مصرف کراک

کوکائین و کراک هر دو مواد اعتیادآور هستند. با این حال، به دلیل سرعت سریع جذب در مغز، کراک در مقایسه با کوکائین اثر قوی‌تری دارد. بدن مصرف کننده کراک به سرعت نسبت به دارو تحمل پیدا می کند و برای دستیابی به سطح مطلوب ایجاد سرخوشی، نیاز به افزایش دوز دارد.

در نتیجه، افراد اغلب مصرف کراک خود را در طول روز افزایش می‌دهند و فواصل بین دوزها گاهی اوقات به چند ساعت کاهش می‌یابد.

استفاده منظم از کراک پیشرفت اعتیاد را تسریع می کند و حتی ممکن است منجر به مصرف بیش از حد شود. با توجه به تغییر عمیق تعادل شیمیایی مغز توسط کراک، مصرف کنندگان متوجه می شوند که مصرف خود را افزایش می دهند تا حس سرخوشی اولیه را تجربه کنند.

تشویق کاربر کرک برای رهایی از اعتیاد یک تلاش چالش برانگیز است که معمولاً نیازمند تلاش مداوم خانواده و دوستان فرد است.

با قطع مصرف  کراک، سیستم پاداش مغز به سرعت فعال می شود که منجر به ظهور علائم ناخوشایند ترک می شود، از جمله:

 

 • تحریک پذیری
 • خستگی
 • هوس شدید برای کراک
 • موارد وحشت زدگی
 • افسردگی شدید
 • فشار خون بالا
 • سردرگمی ذهنی
 

تحمل این عوارض جانبی می تواند برای فرد کار سختی باشد. برای غلبه بر موفقیت آمیز اعتیاد به کراک و جلوگیری از عود، کمک گرفتن از متخصصان پزشکی در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد طلوعی دیگر، که به عنوان مرکز پیشرو در درمان ترک کراک معروف است، ضروری است.

با حمایت کارشناسان مجرب در این مرکز ترک اعتیاد، بیماران می توانند برنامه ای جامع و موثر را به صورت کاملا ایمن انجام دهند و در نهایت از چنگال اعتیاد به کراک رهایی یابند.

 

درمان اوردوز کراک به چه صورت است؟

مصرف بیش از حد کراک می تواند منجر به پیامدهای کشنده برای فرد شود که منجر به عوارضی مانند حمله قلبی، سکته مغزی یا تشنج می شود.

بنابراین، زمانی که علائم مصرف بیش از حد در بیمار مشکوک باشد، درمان فوری ضروری است. اگر مشکوک هستید که فردی در نزدیکی شما کراک بیش از حد مصرف کرده است، بسیار مهم است که بدون معطلی با اورژانس تماس بگیرید.

تشنج، مشکلات تنفسی یا ایست قلبی از عوارض حاد مصرف بیش از حد استفاده از کراک  است و در چنین شرایط بحرانی، شروع احیای قلبی ریوی اولین اقدام نجات دهنده برای کمک به بیمار است. مداخلات درمانی انجام شده به شدت وضعیت بیمار بستگی دارد.

در موارد خاص، افرادی که با اعتیاد به کراک دست و پنجه نرم می کنند ممکن است به الکل و سایر مواد مخدر نیز وابستگی داشته باشند.

در چنین مواردی، خدمات درمانی تخصصی برای ترک الکل و مواد مخدر ضروری است. پروتکل های درمانی ممکن است شامل روش هایی مانند شستشوی معده و تجویز دارو باشد. به عنوان مثال، اگر بیمار به مشتقات مواد افیونی معتاد باشد، ممکن است بر اساس ارزیابی پزشک، نالتروکسان تجویز شود.

هنگامی که وضعیت بیمار تثبیت شد، مرحله بعدی شامل شروع درمان اعتیاد به کراک در یک مرکز ترک کراک است. این درمان معمولاً شامل درمان دارویی، کنترل علائم، گروه درمانی، حمایت اجتماعی و توسعه یک برنامه مراقبت بلندمدت جامع برای بیمار است.

 

ترک کراک چه مدت طول می کشد؟

پس از ارزیابی اولیه بیمار و شناسایی علائمی که نشان دهنده اعتیاد به کراک است، پزشک و درمانگر با در نظر گرفتن وضعیت فعلی سلامت جسمانی فرد، برای غلبه بر اعتیاد به کراک با یکدیگر همکاری می کنند تا برنامه ای متناسب برای غلبه بر اعتیاد به کراک طراحی کنند.

بسیار مهم است که تأکید شود مرحله سم زدایی باید تحت نظارت پزشکی انجام شود و توصیه نمی شود که در خانه تلاش کنید.

مدت زمان روند بهبودی اعتیاد به کراک بسته به عواملی مانند مدت زمان مصرف مواد، انعطاف پذیری جسمی و روانی فرد، سن، وزن، سلامت کلی و اعتیاد احتمالی به مواد دیگر متفاوت است.

هر چه دوره اعتیاد به کراک طولانی تر باشد، پرداختن به وابستگی روانی و عوارض جسمی چالش برانگیزتر می شود. به طور متوسط، دوره بهبودی از اعتیاد به کراک معمولاً حدود سه هفته طول می کشد.

 

مرکز ترک کراک

فرایند ترک  اعتیاد به کراک در مرکز ترک اعتیاد تراک طلوعی دیگر

روند درمان اعتیاد به کراک در مرکز ترک اعتیاد این مراحل را دنبال می کند:

 • پس از مشاوره اولیه و تشخیص اعتیاد به کراک، بیمار در مرکز ترک اعتیاد بستری می شود.
 
 • سم زدایی در مرحله بهبودی اعتیاد به کراک برای از بین بردن این ماده از بدن آغاز می شود.
 
 • ممکن است از داروها برای کاهش علائم فیزیکی ترک استفاده شود و به بیمار در مدیریت اثرات سم‌زدایی کمک کند.
 

خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیادطلوعی دیگر عبارتند از:

 

 • خدمات تخصصی اورژانس در تمام ساعات شبانه روز در دسترس است
 • اجرای تکنیک های نوین درمانی
 • آزمایش جامع پزشکی
 • راهنمایی پزشکان متخصص در طول مسیر درمان
 • مراقبت پرستاری ۲۴ ساعته
 • اتاق های خصوصی با امکانات ویژه
 • امکانات و خدمات هتل مانند
 • مراقبت های بعدی پس از درمان
 • متخصصان روانپزشکی مجرب و روانشناسان ترک اعتیاد
 

مراحل بستری در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر  شامل مراحل زیر است:

 

 • مشاوره اولیه هنگام پذیرش
 • آزمایش خون و ارزیابی اعتیاد
 • تهیه تاریخچه پزشکی بیمار
 • مشاوره با روانپزشک
 

تهیه داروهای ضروری پس از ارزیابی و پذیرش پزشک

دارودرمانی با استفاده از داروهای غیر مخدر برای جلوگیری از وابستگی. خدمات روانشناختی در طول درمان ارائه می شود تا به بیماران کمک کند تا علل اصلی اعتیاد خود را شناسایی کنند و دوزهای دارویی خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

 

سوالات متداول

کراک چیست؟

کراک نوعی از کوکائین است که به صورت بلور و مصرف می‌شود. این ماده بسیار مفید و خطرناک است و می‌تواند عوارض جانبی جدی مانند سکته مغزی، حمله قلبی و مرگ را به دنبال داشته باشد.

علائم ترک کراک چیست؟

علائم ترک کراک می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • یک
 • آسیب
 • مورد
 • جنبش پذیری
 • بی خوابی
 • هوس شدید برای مصرف کراک
 
بهترین روش ترک کراک چیست؟

بهترین روش ترک کراک، مراجعه به یک مرکز تخصصی ترک است. در این مراکز، متخصصان ترک می توانند به شما کمک کنند تا علائم را به طور خودکار مدیریت کنید و به شما در حفظ پاکی تا کمک کنند.

آیا می توان کراک را در خانه ترک کرد؟

ترک کراک در خانه به هیچ عنوان توصیه نمی شود . علائم ترک کراک می تواند بسیار شدید و طاقت فرسا باشد و بدون مراقبت های پزشکی مناسب، می تواند خطرناک باشد.

هزینه ترک کراک چقدر است؟

هزینه ترک کراک به عوامل متعددی از جمله نوع خدمات مرکز ترک، مدت زمان بستری و ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر

آخرین مقالات کلینیک