مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد

مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد

داروهای ترک اعتیاد کاربردهای متعددی دارند و از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار هستند. بعضی از آنها نیز مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد هستند.

بعضی از داروهای ترک اعتیاد کمک می‌کنند، فردی که اعتیاد را ترک کرده هوشیاری خود را حفظ کند. از سوی دیگر، برخی از افرادی که به مواد مخدر یا الکل اعتیاد دارند، برای کنار آمدن با علائم ترک نیاز به مصرف دارو دارند.

بعضی از این داروها نیز می‌توانند تاثیرات مواد اعتیادآور را کاهش دهند و در نتیجه علائم ترک و ولع مصرف را تسکین ببخشند. یا داروهایی که افسردگی و مشکلات جانبی اعتیاد را درمان می‌کنند.

در نتیجه می‌توان گفت، انواع مختلفی از داروهای ترک اعتیاد وجود دارد که در این مطلب با چند مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد آشنا خواهیم شد؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد

یکی از دغدغه‌های همیشگی کسانی که به مواد مخدر اعتیاد دارند، ترک کردن است. کسی که معتاد است هر چقدر هم که در دام اعتیاد گرفتار باشد، همیشه به دنبال راهی برای رهایی از آن است. به همین دلیل همه روش‌های ترک مواد مخدر را امتحان می‌کند.

معمولاً فرد معتاد نمی‌تواند به یکباره ماده مخدر را کنار بگذارد و به همین علت از قرص‌ها و داروهایی برای جایگزین کردن مواد مخدر استفاده می‌کند. اما ترک خودسرانه و جایگزین کردن قرص‌ها کار خطرناکی است و فقط نوع اعتیاد شما را عوض می‌کند.

کمپ‌ها و کلینیک‌های زیادی وجود دارند که معتادان می‌توانند تحت نظر پزشک برای ترک اعتیاد اقدام کرده و به آن‌ها مراجعه کنند. تجویز داروهای ترک می‌تواند بخشی از برنامه ترک اعتیاد در بیماران بستری یا سرپایی باشد، اما استفاده از این داروها حتماً باید تحت نظر پزشک متخصص باشد.

پزشکان ممکن است در طول دوره درمان بیمار دوز دارو را دائماً تنظیم کنند، تا از این‌گونه مطمئن شوند فرد به بهترین وضعیت برای هوشیار ماندن دست پیدا می‌کند. این داروها بسته به مواد مخدر مصرفی می‌توانند متفاوت باشند که در ادامه به بررسی برخی داروهای مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد می‌پردازیم.

امروزه تجارت‌های مرتبط با داروهای ترک اعتیاد رونق بسیاری پیدا کرده است. اما بسیاری از سازندگان این داروها فقط برای استفاده مالی کردن از گرفتاری افراد در دام اعتیاد افتاده، به عرضه این داروها روی آورده‌اند.

کسانی که درگیر اعتیاد هستند، به دلیل مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و درد زیادی که در هنگام ترک متحمل شده و درگیر علائمی همچون اضطراب، افسردگی، تهوع و استفراغ، تشنج، درد عضله، عرق کردن بدن، آبریزش بینی و چشم‌ها، بی خوابی و … می‌شوند، حاضر به مصرف هر دارویی هستند که با نام داروی ترک اعتیاد و مسکن درد عرضه می‌شود.

توجه داشته باشید که هرگونه مصرف این نوع داروها بدون تجویز پزشک، اعتیاد به آنها را به وجود خواهد آورد و مشکل را دو چندان می‌کند. اعتیاد به این نوع داروها گاهی اوقات می‌تواند کشنده نیز باشد. بنابراین حتماً داروهای مسکن را از دکتر متخصص گرفته و طبق تجویز او مصرف کنید.

 

مسکن قوی برای خماری بعد از ترک

درمان اعتیاد علاوه بر قرص و دارو، به طور هم‌زمان نیازمند روان درمانی هم می‌باشد. مشاوره با پزشک و مددکار در زمان‌های بحرانی، ایجاد انگیزه برای ادامه درمان، کنترل خشم و عصبانیت و… همگی به فرد در ترک اعتیاد، کمک خواهند کرد.

یک سری از داروها به عنوان مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد و خماری بعد از ترک به کار می‌رود. بعضی از قرص‌هایی که توسط پزشک به افراد معتاد برای تسکین درد و خماری ترک تجویز می‌شود عبارت‌اند از: بوپرنورفین، شربت تریاک، متادون، نالوکسان، نالتروکسان، سابوکسون

البته بسیاری از کمپ‌های ترک اعتیاد متادون را بهترین دارو برای ترک اعتیاد و رفع خماری می‌دانند. اما توجه داشته باشید که مصرف خودسرانه متادون می‌تواند، خطرات بسیار جدی‌تری به نسبت مواد مخدری که به آن اعتیاد دارید، به دنبال داشته باشد.

 آمار نشان می‌دهد که بسیاری از مسکن‌ها و داروهای ضد افسردگی که برای رفع خماری تجویز می‌شوند، مدت زمان زیادی توسط افراد استفاده می‌شوند که متخصصان بر این باورند این مدت زمان برای استفاده از این داروها توجیه‌پذیر نیست و نشان از اعتیاد به این داروها دارد.

اگر به قرص متادون اعتیاد پیدا کرده‌اید، می‌توانید به کلینیک تخصصی ترک اعتیاد طلوعی دیگر مراجعه کنید. برای آشنایی با خدمات این کلینیک برای ترک متادون صفحه خدمات ترک متادون طلوعی دیگر را مطالعه کنید.

 

 1. قرص بوپرنورفین

یکی از مسکن‌های قوی برای ترک اعتیاد بوپرنورفین یا قرص B2 است که برای ترک مواد سنگین مثل هروئین، کوکائین، تریاک و… استفاده می‌شود. در واقع بوپرونورفین یک مسکن قوی مانند مورفین، کدئین و هروئین برای دردهای شدید است.

استفاده از این دارو می‌تواند روند ترک اعتیاد را راحت‌تر کند،  البته غیر از ترک اعتیاد مصارف درمانی دیگری نیز دارد. مصرف خودسرانه، بدون برنامه و بیش از حد B2 موجب وابستگی شدید و اعتیاد می‌شود و باید حتماً مصرف آن زیر نظر پزشک متخصص بوده و خود سرانه مصرف نشود.

توجه داشته باشید که حتماً از تزریق قرص بوپرونورفین در داخل رگ به شدت خودداری کنید، زیرا این کار ممکن است منجر به مرگ شود.

عوارض مصرف بوپرنورفین: تهوع، استفراغ، یبوست، آبریزش بینی، سردرد، معده درد، کمردرد، مشکلات تنفسی، تب، احساس گرما و تعریق، ضعف و خستگی، مشکلات خواب، اضطراب و افسردگی از جمله عوارض احتمالی بعد از مصرف قرص B2 است.

تداخلات دارویی بوپرنورفین: این دارو با داروهای بیهوشی، تیوپنتال، ریفامپین، فنیتوئین، دیگوکسین و مهارکننده‌های موندآمین اکسیدار تداخل دارد.

 

 1. قرص متادون

همان‌طور که در بالا گفتیم، یکی دیگر از داروهای مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد و خماری متادون است. متادون یک داروی صنعتی و شبه افیونی است که معمولاً در کمپ‌ها برای ترک اعتیاد استفاده می‌شود.

متادون یک آگونیست اپیوئیدی است که با گیرنده‌های مواد افیونی بدن پیوند محکمی دارد. این دارو در مغز به گیرنده‌های مواد مخدر و درد می‌چسبد و جایگزین آنها می‌شود. این دارو طولانی‌ترین اثرات درمانی را دارد.

متادون اغلب برای بیمارانی استفاده می‌شود که اعتیاد شدیدتری به مواد مخدر دارند و هوس و علائم ترک را کاهش می‌دهد. به این صورت که متادون جایگزین مواد مخدر می‌شود و از علائم ترک اعتیاد جلوگیری می‌کند.

 متادون برای تسکین دردهای مزمن نیز استفاده می‌شود. باید توجه داشت که این دارو به تنهایی باعث ترک اعتیاد نمی‌شود و فقط جزء مهمی از روند درمان است.

متادون فقط با تجویز پزشک و برای دوره سم زدایی ترک مواد مخدر قابل دسترس در داروخانه است و مصرف خودسرانه آن  احتمال اعتیاد به این دارو را بالا می‌برد.

در نتیجه متادون را باید طبق تجویز پزشک مصرف کرد و از مصرف بیشتر از دوره توصیه شده توسط پزشک، جدا باید خودداری کرد. همچنین چنانچه فرد معتاد دچار بیماری آسم، مشکلات تنفسی شدید و انسداد روده باشد، نمی‌تواند از متادون استفاده کند.

 

 1. نالوکسان

فرایند ترک اعتیاد با استفاده از داروی نالوکسان بسیار سریع‌ است. این دارو، یک داروی ترک اعتیاد است که برای ترک و درمان اعتیاد بسیار مؤثر است.

نالوکسان به صورت مستقیم جذب گیرنده‌های عصبی مغز می‌شود و سیستم عصبی را از مواد مخدر پاک می‌کند. همچنین از ورود مواد مخدر جدید جلوگیری می‌کند.

به این صورت که با مصرف دوباره مواد مخدر، فرد دچار تهوع و استفراغ می‌شود. نالوکسان برای تشخیص و درمان مسمومیت و کمای ناشی از مواد مخدر نیز استفاده می‌شود.

 

 1. نالتروکسان

نالتروکسان یک دارو از دسته داروهای آنتاگونیست‌های مورفینی است که برای درمان اعتیاد به الکل و مواد مخدر استفاده می‌شود. نالتروکسان با مهار گیرنده‌های اوپیوئیدی میل به مصرف مواد مخدر را در فرد کاهش می‌دهد. تا زمانی که نالتروکسان در بدن باشد، اگر فرد دوباره مواد مخدر مصرف کند، احساس خوب ناشی از مواد را تجربه نمی‌کند.

 

سر درد، تهوع و استفراغ، درد در ناحیه شکم، اضطراب و بی قراری، عصبانیت، اختلال در خواب، درد مفاصل و عضلات، خستگی غیرمعمول، کاهش اشتها، عفونت دستگاه تنفسی، خشکی دهان و حساسیت محل تزریق (خارش، درد، التهاب) از جمله عوارض جانی مصرف این دارو است.

 

 1. شربت تریاک

در افرادی که به مواد مخدر افیونی اعتیاد دارند، یکی دیگر از داروهای مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد شربت تریاک است. طول عمر، عوارض و خواص شربت تریاک شبیه تریاک است و افراد معتاد با آن آشنایی دارند و فرایند ترک را برایشان آسان‌تر می‌کند. با این حال مصرف خودسرانه شربت تریاک خطرناک است و باعث اعتیاد می‌شود.

 

 1. سابوکسون

سابوکسون نوعی داروی مخدر صنعتی بوده و از ترکیب بوپرنورفین و نالوکسان به دست می‌آید. از این دارو با وابستگی جسمی و روانی کمتر برای کاهش علائم و کمک به ترک مواد مخدر از جمله هروئین، تریاک و مورفین استفاده می‌شود.

عوارض مصرف سابوکسون: خواب آلودگی و ضعف شدید، تهوع و استفراغ، درد معده، زردی پوست و چشم، کاهش اشتها، درد عضلانی، احساس گرما یا سرمای شدید.

 

 1. ناپروکسن

معمولاً از این دارو برای درمان التهاب و ورم مفاصل، گرفتگی عضلات، کمر درد و… استفاده می‌شود. ناپروکسن دارویی است که با کاهش هورمون‌های تولید کننده درد و التهاب کار می‌کند.

پزشک ممکن است قرص ناپروکسن برای ترک اعتیاد را تجویز کند تا درد عضلات را کاهش دهد. باید توجه کنید که نباید این قرص را به صورت خودسرانه مصرف کنید. زیرا این دارو عوارض زیادی دارد و ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشد.

38 پاسخ

 1. سلام همسر من ۱۶ ساله که اعتیاد داره اینقدر دروغ نوشتند که کسی که مواد مصرف میکنه منجر به مرگ میشه همش الکیه ۴۳ سال سنشه یه سرماخوردگی ساده هم نگرفته شیشه هم مشرب میکنه ده بار هم تا حالا تو کمپ بردیم ترک کرده و دوباره مصرف کرده چرا میگن شیشه موجب مرگ میشه دروغ میگن کی از دستش خلاص میشیم خدایا

  1. سلام هر مخدری مرگ تدریجی خوده شخص و خانوادشه ولی اینکه میگن طرف مصرف کنه میمیره یا فلان مخدر و با فلان چیز مصرف کنی اووردوز میکنی بسته به شخص و شرایط مصرف و مقدار مصرف از دو مخدری که با هم سازگاری ندارن در کل مصرف و مرگ فرقی نداره چون عمر میره و شخص فقط برای مصرف زندگی میکنه و به هیچ چیزی اهمیت نمیده انشاله که خداوند دست همه دوستان درد کشیده رو بگیره و مخصوصا به خانواده هاشون صبر و استقامت بده چون سختیش برای اونا بیشتر از خوده شخصه یا علی

  2. مخدر از هرنوعی..اگرچه سریعا منجر به مرگ نشود ولی از درون مغز فرد مبتلا را تخربب میکند.چه ازلحاظ روحی چه جسمی. و اگر غیر ازاینها باشد نوعی مرگ تدریجی برای اطرافیان است.شک نکن…

  3. سلام ببخشید توروخدا من ۸ساله متادون مصرف میکنم روزی ۳۰سی سی ولی الان با کمک دارو گیاهی روزی ۵سی سی الان یک ماهه ولی الان ۱۰روزه من شبا خواب ندارم از پادرد وبیقراری دارم میمیرم اصلا نمیتونم بخوابم ایقدر بیقرارم حتی نمیتونم گوشیم رو دستم بگیرم توروخدا اگه راهی برای کم کردن بیقراریم ودردم دارید لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

   1. سلام هر روز یک سرم یک لیتری تزریق کن غروب ها و کترولاک رو هم بریز تو سرم. شبها تا ۷شب قرص خواب بخور راحت ترک میکنی. اگر دردت بهتر نبود شیاف استفاده کن

   2. منمـ متادونـ ترڪ ڪردمـ تا الانـ اگر دارو مصرف میڪردے دیگه نخور دوشـ اب سرد بگیر پنچـ رور دیگه صبر کن تا سریع از بدنت بره اگر بیشتراز ده روز دارو مصرف کنی معتاد به همون دارو ترک اعتیاد میشی

   3. سلام دوست عزیز برای پادرد بعد ترک زیر دوش اب سرد بروید یا پای خود رو خیس کن وبا نمک بگو پات ماساژ بدن ظرف دوروز راحت میشی

   4. سلام
    فقط یک راه داره تو گوگل بزن ( مشکل اساسی روش های ترک اعتیاد ) ی سایت هست کاملا توضیح داده که علت اصلی برگشت به مواد چی هست اون سایت اسمش هست کلید رهایی مطلبش ناب و اصلی هست برو بخون و ببین درمورد اعتیاد به ما چه دروغ هایی گفتن.

   5. دوش آب سرد خیلی کمک می‌کنه.بعد از دوش بدون اینکه بدنتو خشک کنی برو زیر پتو.انشالله که ج میده

 2. سلام ببخشید میتونید کمکم کنید من معاون مصرف میکنم روزی ی ۴۰ میل چجوری میتونم ترکش کنم خواهش میکنم کمک کنید بهم

  1. سلام متادون‌ رو یک چهارمش رو کم کن تا یک هفته ادامه بده بعد یک چهارم دیگه رو کم کن که بشه ۲۰ .همینطور کمش کن تا بشه صفر بعد از این تا روز ششم یا هفتم درد چندانی نداری ولی روز ششم اوج دردته تا چند روز .بعد اون آروم دردت کم میشه .داداش من‌ خودم روزی ۴ تا متادون ۴۰ مصرف داشتم به خدا نترس راحت میشی .دوره ترک هم از نوروبیون و دوش آب سرد استفاده بکن خدا همه رو از شر مواد نجات بده

 3. سلام اول تشکربسیاربسیارزیادی ازعوامل سایت باتوضیحات بسیارعالی بکنم خسته نباشید واقعا دمتون گرم زنده باشید بعد خواستم بگم اعتیاد ازقرص الپرازولام تا شیشه وکراک وهرکوفتی واقعا خیلی بدهست وبیشترازمصرف کننده اطرافیان زجرمیکشه من خودم در۲۵سالگی ازاستامینوفن میترسیدم اما متاسفانه تودام همه افتادم البته فقط پول کارکردم توچاه ریختم وخوشبختانه باقطع رابط بادوستان که حتی ماهی یکبارمصرف میکردن کلا بدون وسوسه کنارگذاشتم واقعا هیچ سودی جزضرروبدبختی نداره یکبار خمار یکبار تعریق شدید یکبارسردرد هیچوقت حالت عادی یک انسان معمولی رانداری .فقط از عزیزان خواهش میکنم درموردتداخل بیشترتوضیح بدن تداخل ب۲ با متادون حتی موجب مرگ میشه واقعا زجرآوره بخدا هیچ سودی نداره فقط کمی فکر .من ازتریاک شروع شد شیره متادون هرویین شیشه هیچکدام هم دکترنرفتم تشکر ازسایت شما وخدانگهدار

  1. سلام چطوری و با چه دارویی میشه تریاک را ترک کرد…. من شب ها استخوان درد و بی قراری زیاد دارم به حدی ک نمیتونم دراز بکشم یا بشینم…خداوکیلی اگر دارویی سراغ داری که درد و بی قراری نکشم و بتونم بخوابم

   1. بنده متادون مصرف می کنم ۲۰ سالی است روزی پنج سی سی الان رساندم به یک سی سی لطفاً راهنمایی کنید ممنونم

   2. از b2 استفاده کن ۴ تیکه کن تریاک بازم راحته گیاهی مال من متادون و ترامودول هس صنعتی تو یک ۴روم b2 وسلام

   3. سلام همدرد عزیز
    من چهارده سال الکل و ترامادول و تریاک و شیره و متادون و ب ۲ و کلونازپام و آلپرازولام مصرف کردم و هی درگیر جایگزین کردن بودم. دو بار رفتم کمپ اجباری و عذاب جهنم را تجربه کردم اما پس از مدتی باز دچار لغزش شدم. پارسال بصورت تدریجی در خانه ترک کردم و یکسال و یکماه و یک‌روز حتا یک سیگار ذوقی هم نکشیدم که همه اش از برکت انجمن معتادان گمنام بود. متأسفانه درد شدید ناشی از عصب سیاتیک سمت راست کمر دارم و سه ماه و نیم پیش دچار لغزش تریاک شدم بیش از ۱۰۰ شبانه روز است که عذاب می‌کشم. اگر روزی فقط ده پانزده پک تریاک مصرف کنم، درد کمرم کاملا رفع می‌شود ولی ذهنا آرامش ندارم، چون دوازده قدم انجمن معتادان گمنام ذهنم را در تضاد با هر ماده‌ی مخدری کرده است.
    درد خماری بدترین درد جهان است اما من ازش ترسی ندارم چون آبدیده شده ام. تنها مشکلم کمردرد لعنتی است که جز مورفین هیچی قادر به تسکینش نیست.
    هر عزیزی اگر واقعا بخواهد می تواند با عضویت در انجمن معتادان گمنام، پاک زندگی کند، بشرطی که مثل من مشکل حادی چون دیسک و عصب سیاتیک کمر نداشته باشد. اگر بخاطر درد جهنمی کمرم نباشد، عمرا یک دود تریاک نمی کشم. آنانی که چنین مشکلی ندارند، اقدام کنند. صد در صد نتیجه می‌دهد و پاک می مانند.
    و طبق تجاربی که دارم، ترک تدریجی با کمک مسکن های غیر مخدر مثل بروفین، دیکلوفناک، گاباپنتین (و تا مدتی آلپرازولام یا امی ترپتیلین) راحت‌ترک از غیره روش هاست.
    در اخیر باز تاّکید می‌کنم که عضویت انجمن معتادان گمنام، رفتن به جلسات و کارکرد قدم الزامی است، در غیر آن، قادر به سم‌زدایی خواهیم بود اما قادر به حفظ پاکی و قرارگرفتن در فرآیند بهبودی، نه.
    فرید – افغانستان

    1. سلام دوستان من حدود پنج ساله روزی سه وعده هر وعده یک چهارم قرص چهل میخورم البته قبل از اون روزی یک گرم شیشه وکراک میکشیدم یکی از دوستام پیشنهاد کرده شربت تریاک بخورم اونو یواش یواش کم کنم که بتونم راحت تر ترک کنم بنظر شما ترک متادون راحت تره یا شربت تریاک

 4. چرامجبور اونکه خرجی نمیده تازه شمابایدخرجی مواد اونو بدی یکباراتمام حجت بفرست کمپ مجددشروع کرد طلاق طبق قانون اون سرپرستی بچه هارا نمیتونه بگیره .چرا عمرتوتلف کنی .یک فرصت بهش بده برگشت کرد برودنبال زندگیت بچه هاتم نجات بده

  1. عمو سلام معتاد هیچ راهی ندارن تا اینکه فقط خودش بخواد مدتی که لذت بردی باید دو برابرش درد واذیت بشی کمی اراده داشته باشی وامید تمامه.یا علی

   1. باسلام ان شاءالله خدا همینجور دست منو گرفت رفتم انجمن و ترک کردم دست این دوستمون هم میگیره و از مخمصه رها میشه بنده فرزاد هستم معتاد از زرند کرمان

   2. تنها کامنتی ک بدلم نشست ده سال بیست سال سرخوش مصرف میکنن بعد انتظار دارن ی روزه از بین بره من ۲۰ سال مصرف داشتم روری دو گرم با خودش کم کردم اوردم روزی نصف لپه بیست سوت بعد انداختم به یک هشتم ب دو امروز دو روزه همونم نمیخورم با ابن حال بازم خماری پس میدم این مواد هچ مصرف کردی دو باید خماریشو پس بدی ولی مردم از درد کرونا سرما خوردگی ک یک هفته میندازتت نمیترسن ولی از درد خماری تریاک ک کلا سه روزه بعد درست میشه میترسن….

   3. دمت گرم دقیقا همینطور من چهار سال مصرف کردم خودم خونه ترک کردم البته باتغزیه خوب وماساژ و استخر فقط کمی غیرت میخاد همونطور که لذتشو دیدم ولی دردها زیادی هم کشیدم

 5. من از سال ۹۱ با ترامادول شروع کردم، بعد تریاک کشیدم، بعد شیره، بعد قرص متادون و سیگار هم ک روزی یک پاکت، هر چقدر خانومم و اطرافیان نصیحتم کردن بی فایده بود، تا اینکه خودم تصمیم گرفتم ترک کنم، اول از خدا خواستم کمکم کنه بعدم خودم همت کردم، چون رحمم به دو تا بچم اومد، بزندیگم اومد، که اون طفلیا فردا توی مدرسه چطوری سرشون رو بالا بگیرن وقتی دوستاشون بفهمن باباشون معتاده، دوستان قدم اول اینه ک قبول کنی تو یک معتادی، من بدون اینکه دکتر برم ترک کردم
  بعد شیره قرص متادون مصرف کردم، بعد کم کم دوزش رو اوردم پایین تا اینکه رسوندم به روزی یک چهارم متادون ۲۰ و بعدم مرتب ویتامین استفاده کردم، امپول نوروبین میزدم اگه امروز اینجا اومدی و داری این متن رو میخونی یعنی تصمیم گرفتی ترک کنی، سخته ولی شدنیه بخدا میشه و برای همیشه از شرش خلاص میشی و وارد دنیای پاکی میشی، من الان چن وقته باشگاه میرم بدنم روی فرم اومده همه ازم تعریف میکنن و لذت میبرن و من خودم بیشتر از همه لذت میبرم دیگه از ازمایشات ترسی ندارم، قیافم کلی تغییر کرده رفیق خوبم زندگی خودتو و زندگی اینده بچه هاتو نجات بده اینو از کسی میشنوی که بیشتر وقتش رو توی انباری در حال مواد کشیدن میگذروند و حالا وقتم رو توی باشگاه میگذرونم، بجای پول ب مواد و قرص به پسته و اجیل و شهریه باشگاه میدم به امید پاکیه همه جوونای وطنم

 6. سلام . من به خاطر مصرف قرص ب۲ همسرم تمام زندگیم که تو سال ۹۴ ۲۳ میلیارد میشد ازم گرفت ورفت حساب کردم هر قرص ب۲ نزدیک به ۱۲۰ میلیون پای من آب خورد . نکنید تو رو خدا تر کنید

 7. سلام من ده ساله با تریاک آشنا شدم .اول هفته ای یک بست با دوستام تا سه سال .بعد شد سه روزی نیم گرم تا دوسال .واین پنج سال آخر اولش روزی یک گرم شروع شد تا دوسال پیش روزی سه گرم و الان دوباره روزی نیم گرم تریاک مصرف میکنم .البته یک هفته دارم ترک میکنم تو خونه سه روز کم کردم و الان چهار روزه که نکشیدم .فقط شبا خیلی بیقرارم و اصلا نمیتونم بخوابم یکم هم درد پا و دست دارم . مسئله جنسیم به شدت زیاد شده و زود انزال شدید شدم .قبل از اعتیاد اینجوری نبودم ‌.از شما دوستان پاکم راهنمایی میخوام چیکار کنم که بیقراریم کم بشه و اون مسئله هم دوباره خوب میشم یا همینجوری باقی میمونه ؟

  1. سلام . غروبها یک سرم نیم لیتری بزن با کترولاک و شیاف و اون مسله هام بعد یک ماه خوب میشه نگران نباش

   1. دمت گرم داداش .الان شده شونزده روز و جوابتو دیدم .خیلی برات دعا میکنم تا همیشه شاد و سلامت باشی .خیلی گلی

  2. نمیدونم میخونی این کامنتو یا نه اما ترک اعتیاد مصیبتهای خاص خودشو داره اگه تصمیم گرفتی ترک کنی اولا به هیچ عنوان غذای سرخ شده غذایی که با روغن درست شده گوشت لوبیا و.. که سرده و سنگینه نخور فقط تخم مرغ اب پز وسیب زمینی ودارچین وکلا گرمی جات
   دوست عزیز چیپس وپفک نبوده که یه باره بذاریش کنار بهبودی درد داره و برای خلاصی از مواد هیچ..هیچ .وهیچ راهی نداری جز درد کشیدن هرکی بگه من بدون درد ترکت میدم ببخشید غلط کرده اگه میخوای پاک بشی باید درد بکشی ..اونیکه میگه بدون درد ترکت میدم در واقع داره یه جنس جایگزین بهت میده اون جایگزین هم میتونه هر چیزی باشه متادون ب ۲ و..اما یادت باشه هر زمان هم که باز قرار باشه اون قرص یا شربتو ترک کنی باز مجبوری درد بکشی و.. مال به هیچ عنوان مصرف کنترلی نداریم اینکه بخوای با قرص کم کم دوزشو بیاری پایین فقط خودتو کسخول کردی.. اما.. درد فیزیکی اون ده تا بیست روزه بیخوابیش هم گاها ۳۰ تا ۳۵ روز طول میکشه یعنی به دلیل بهم ریختن ساختار بدنی وساعت مغزی دچار بیخوابی میشی اما همه اینا مقطعیه و نهایت روز چهلم ترک انگار از یک خواب طولانی بیدار شدی دنیا برات زیبا میشه خیلی از چیزایی که قبلا توجه نمیکردی بهشون جذاب میشن برات در مورد زود انزالی هم ببین به دلیل مصرف مواد خون سفت میشه و انزال تاخیر می افته وقتی مواد میره کنار خون رقیق میشه و به سمت پایین میره و الت تناسلی همیشه در حالت نعوظه اما گفتم که اینا مقطعیه و ریشه روحی روانی داره اگه اعصابتو بتونی کنترل کنی سریعتر درمون میشی اما یک بُعد قضیه بُعد روحی روانیه که باعث میشه اگه نتونی باهاش کنار بیای خیلی زود لغزش کنی باید به خانوادت بگی مراقبت باشن تو دو هفته اول اعصابت کاملا ضعیف میشه مخمخا یا وسوسه تا یه مدت همراهته زود رنج میشی از همه طلبکاری و… که خانوادت میتونن کمکت کنن این دوره رو تموم کنی اگه قصدت تموم شدن این وضعیته باید بری کلاسهای ان ای..ببین؟ باید بری کلاس اگه قصدت ترک کردنه یعنی بایدیه بدون کلاس محاله ترکت تداوم داشته باشه این تنها راه وبهترین راه برای ترک طولانی مدته یعنی همزمان با ترک فیزیکی برو کلاسهای ان ان اونجا خلآ که باعث شده تو بخاطرش بری سمت موادو برات پر میکنه و در نهایت بهبود پیدا میکنی موفق باشی

   1. دمت گرم داداش .الان شده شونزده روز و جوابتو دیدم .خیلی برات دعا میکنم تا همیشه شاد و سلامت باشی .خیلی گلی

 8. سلام دوستان عزیز همدرد.من ۲۵سال شیره و تریاک مصرف میکردم اونم روز ۳تا۴گرم میخوردم.دفعات زیادی تصمیم به ترک گرفتم و موفق نمیشدم.نا اینکه ۱۵روز پیش تصمیم قاطع گرفتم و خانوادم هم همه از زن و بچه هام کمکم کردند و یکهفته درد کشیدم و تمام.واقعا ترک کردم ففط یکهفته درد بکشید و والسلام ترک میکنید مطمعنم فقط اراده محکم داشته باشین و باخانوادتون هم صحبت کنید تا اوناهم تو این یکهفته هم ناراحتتون نکنند و هم کمکتون کنند.باتشکر

 9. بنده سالهاست که مصرف تریاک و شیشه دارم و یک هفته ست که کلا مصرف نداشتم ولی خیلی بی قرارم بدن درد دارم و بی حالی شدید میشه خواهش کنم که راهنمایی بفرمایید چه دارویی مصرف کنم تا این حالت‌ها از بین بره

 10. سلام
  من ۱۴ الی ۱۵ روز دست کشیدن از این تریاک کشیدن الان هم هر ۴۸ ساعت یک چهارم قرص متادون میخورم و شبها عضله پاهام درد میکنه الان میخواهم همان متادون خوردن را بردارم چکار کنم میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام درود دوستان روز ششم ترک مثل سگ دارم جون میدم پادرد و بیقراری دارم مواد سنتی مصرف کردم که قیمتش بالا بود به اسم محلی خریداری میکردم و مصرف ولی نمیدونستم بدترینه از سال ۴۰۰ به بهونه کرونا ۱۲سال پاکیمو خراب کردم ولی خب لذت مواد رو مثلا بردم با لغزش ولی خب الان در حال جون دادن هستم مثل سگ درد بدن میکشم
   ولی خب خدارو شکر الان بهترین فصل ترک مواد هست.سرکار نمیرم و خونه هستم الان اما اونم به جهنم مهم اول خودم هستم
   دوستان درد داره چون چیپس و پفک نخوردیم
   دوست عزیز من ۳ گرم میخوردم در روز دو گرم هم از سرکار اومدم کشیدم ولی باز میگم به درگ دردشو به جون خریدم یهویی یابویی نکشیدم الان هم دارم اینو مینویسم درد پا و درد معده دارم ولی خب من خیلی پرو تر ازاین حرفام دوست عزیز اینو میخونی باور کن ما معتادها خیلی پرو تر از این حرفاییم پس اگه بخوایم میتونیم زمان مصرف نفهمیدیم چطور روز ها شب شد الان حداقل شبها تا صبح بیدارم قشنگ دارم میبینم چه خبره
   رفیق الان میشه ترکت کرد وقتشه استارت بزن هیچی رو دست مرام و معرفت معتادا نیومده ترک کنم راحت میشم فقط
   اینو بدون فقط کافیه فکرت رو منحرف کنی به چیزی به اسم مواد فکر نکنی دردت هم کم میشه
   به امید پاکی همه ی مردم ایران به امید پیروزی نور بر تاریکی

 11. سلام شمارو بخدا دنبال این اعتیاد لعنتی نرید. من زندگی و همسر خوبی دارم اما اعتیاد ناگهانی برادرم که پسر بی نظیری بود تو روح و روانم اثر گذاشته. پدرم دق کرد و ماهم زندگیمون ازش اثر میگیره. برادر مهربون و ورزشکارم. خدا باعث و بانیش رو لعنت کنه 😔

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر

آخرین مقالات کلینیک