کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

ترک کوکائین و شیوه های نوین سم زدایی {بهترین کلینیک ترک کوکائین در تهران}

ترک کوکائین در کلینیک طلوع دیگر

استرس و داشتن نگرانی شدید برای ترک اعتیاد به موارد مخدر، نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مشکلات را پیچیده‌تر خواهد کرد. ترک کوکائین مانند هر مواد مخدر دیگری نیاز به داشتن دانش و اطلاعات کافی و حضور تیم متخصص و حرفه‌ای در محیطی با تجهیزات و امکانات بیمارستانی است.

چرا که اعتیاد به کوکائین یا به طور کلی هر نوع اعتیاد دیگری یک نوع بیماری روحی و جسمی است و نیاز به درمان تخصصی دارد. پس برای آشنایی بیشتر با کوکائین، عوارض و علائم اعتیاد به آن و روش‌های درمان اعتیاد به کوکائین تا انتهای این مطلب با  کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر همراه باشید.

ترک کوکائین در کلینیک طلوع دیگر

کوکائین چیست؟

کوکائین یا به انگلیسی Cocaine که با نام غیررسمی کُک نیز شناخته می‌شود، یکی از قوی‌ترین و خطرناک‌ترین محرک‌های اعتیاد آور از مجموعه ماده‌های مخدر و روان گردان است.

ماده خالص این داروی محرک از برگ‌های بوته گیاه کوکا اریتروکسیلون استخراج می‌شود. این گیاه بومی آمریکای جنوبی و مرکزی بوده و در آنجا کشت می‌شود.

از این ماده برای انگیزه‌های تفریحی غیرقانونی و در پزشکی از آن برای بی‌حسی موضعی پیش از عمل جراحی استفاده می‌کنند. این محرک به شکل‌های گوناگون تهیه می‌شود و شکل خیابانی آن پودری کریستالی ریز و سفید رنگ است.

از دوران باستان برگ گیاه اریتروکسیلون کوکا در آمریکای جنوبی برای مراسم مذهبی، جادوئی، اجتماعی، شادی آوری و پزشکی و اغلب به طور قابل توجهی برای افزایش تحمل، بالا بردن احساس خوب شدن، کم کردن خستگی و بالا بردن قوای جسمی، ایجاد سرخوشی و کم کردن گرسنگی مصرف می‌شد.

مصرف کوکائین اثرات روانی فوری مانند سرخوشی، برانگیختگی جنسی، روان‌پریشی و آژیتاسیون دارد. تأثیرات فیزیکی مصرف شامل تندتپشی، مردمک‌گشادی و عرق کردن است. از دیگر تأثیرات مصرف کوکائین افزایش انرژی و هوشیاری و کاهش نیاز به غذا و خواب است.

این پودر سفید رنگ با نام‌های رایج کراک، راک، برف، با دانه‌های بسیار ریز شکل ظاهری نمک را دارد و حلال در آب است.  کوکائین به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بعضی از این راه‌ها عبارتند از: استنشاقی، دود کردن، تزریق زیر جلدی یا وریدی و یا مالیدن به غشاء مخاط.

اما به طور کلی اغلب کوکائین را با اسکناس پیچیده شده یا دیگر وسایل از راه بینی استنشاق می‌کنند. این محرک ماده‌ای سریع الاثر است و مدت اثر استنشاق آن بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پس از مصرف و تزریق وریدی آن تنها ۵ تا ۱۰ دقیقه پس از مصرف باقی می‌ماند.

بنابراین فرد کوکائین را در فواصل زمانی کوتاه مورد استفاده قرار می‌دهد، تا مدت زمان بیشتری نئشه شود. به دلیل مصرف مداوم برای اثرگذاری بیشتر، فرد به آن اعتیاد پیدا خواهد کرد.

کوکائین از لحاظ وابستگی و سوء مصرف در درجه ۲ طبقه بندی مواد اعتیادآور قرار می‌گیرد، ازاین رو فرد حتی پس از یک بار مصرف دچار اعتیاد می‌شود و ترک کوکائین برای او بسیار سخت خواهد بود.

در استعمال استنشاقی، کوکائین از راه بینی وارد جریان خون شده و از طریق افزایش میزان سروتونین و دوپامین و نیز جلوگیری از باز جذب دوپامین در مغز، در بلند مدت عملکرد گیرنده‌های عصبی مغز را مختل کرده و باعث اعتیاد و ایجاد تحمل دارویی می‌شود.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

عوارض کوکائین

افرادی که اغلب کوکائین مصرف می‌کنند ممکن است عوارض جانبی و مشکلات جدی در سلامتی داشته باشند، مانند:

این محرک همچنین در بلند مدت عوارض جانبی‌ای مانند سردرد و شکم درد، حالت تهوع، احساس وحشت و اضطراب و رفتارهایی مانند تحریک پذیری و پرخاشگری دارد و مصرف آن ممکن است موجب عوارض پزشکی جدی و خطراتی همچون تشنج، حمله قلبی یا سکته مغزی و کما شود.

علائم اعتیاد به کوکائین

اعتیاد به این ماده می‌تواند پیامدهای ویرانگر شخصی، حرفه ای، مالی و خانوادگی برای فرد داشته باشد. مهم‌ترین علائم رایج مصرف و اعتیاد به کوکائین عبارتند از:

 • مردمک‌های گشاد شده
 • افزایش فشار خون
 • از دست دادن اشتها
 • اختلال خواب
 • اختلالات دستگاه گوارشی
 • نارسایی قلبی
 • افزایش ضربان قلب
 • کاهش قوای جنسی
 • علائم مانیا
 • خونریزی از بینی
 • سرخوشی کاذب
 • توهمات لامسه (حس خزیدن حشره زیر پوست)
 • خارش پوستی
 • از دست دادن تمرکز

علائم ترک کوکائین

وقتی که کوکائین مصرف می‌کنید، مغز شما مقدار زیادی دوپامین آزاد می‌کند. این دوپامین، باعث ایجاد حس سرخوشی می‌شود. بیشتر افرادی که در حال ترک کوکائین هستند، تمایل زیادی به مصرف بیشتر این مخدر دارند.

این احساسات به عنوان ولع مصرف شناخته می‌شوند. برخی از علائم ترک کوکائین از نظر روحی و روانی می‌توانند بسیار طولانی‌تر از علائم جسمی باشند. این علائم عبارتند از:

تغییرات خلق و خو

احساس افسردگی، اضطراب یا تحریک پذیری، در پروسه ترک دخانیات طبیعی است که این موضوع در هنگام ترک کوکائین اغلب شدید است.

خستگی

احساس خستگی زیاد، یک امر طبیعی است. به جز خستگی به دلیل مصرف این ماده مخدر، ممکن است به دلیل مصرف زیاد کوکائین و فعالیت‌های پرانرژی که انجام می‌دادید، شما را خسته کرده باشد.

مشکلات خواب

بی خوابی بعد از ترک اعتیاد و در هنگام ترک، رایج است. بیمار با وجود خستگی نمی‌توانند بخوابد. خواب می‌مانند (پُر خوابی) یا خواب خوبی ندارند.

افزایش اشتها

افزایش اشتها جنبه دیگری از ترک کوکائین است! این حالت ممکن است با عدم پیروی از تغذیه مناسب و مقوی، تشدید هم بشود. به جای پرخوری، از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و بدن خود را تقویت کنید.

کند شدن یا تحریک جسمی

افرادی که از ترک کوکائین رنج می‌برند، معمولاً نوعی کند شدن جسمی را تجربه می‌کنند که عقب ماندگی روان – حرکتی نامیده می شود. اما در عوض، ممکن است از نظر جسمی تحریک شوند.

بهترین روش ترک کوکائین

قطعاً بهترین روش ترک اعتیاد کوکائین سم زدایی تدریجی و استفاده از داروی ترک کوکائین است. در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر از مجهزترین خدمات درمانی برای درمان اعتیاد بیماران استفاده می‌شود.

همچنین کادر درمانی آموزش دیده از بیماران در طی دوران بستری و در شرایط سخت ترک اعتیاد حمایت می‌کنند. بعد از پذیرش و بستری برای درمان اعتیاد بلافاصله پزشک متخصص ترک اعتیاد یک برنامه مراقبت کامل، جامع برای هر بیمار را تشخیص و دوره درمانی فرد مصرف کننده آغاز می‌شود.

سم زدایی با توجه به میزان اعتیاد و نحوه مصرف و ویژگی‌های شخصی هر فرد روش‌های مختلفی دارد. افرادی که به موادی مانند کوکائین اعتیاد دارند، برای ترک باید به روش مناسب برای بدن و شرایط خود اعتماد کنند.

افراد با توجه به شدت وخامت اوضاع سلامتی خود می‌توانند از روش‌های مختلفی برای سم زدایی استفاده کنند. در حالتی که شدت و دوران مصرف طولانی باشد، بهتر است سم زدایی به صورت بستری بیست و چهار ساعته به مدت یک الی چند هفته استفاده شود.

اما در برخی موارد اعتیاد شخص خفیف است و دوره طولانی مدتی از آن نگذشته است. در این شرایط درمان سم زدایی فرد به صورت سرپایی انجام می‌شود که در این شکل از سم زدایی فرد به صورت مرتب هر چند روز یک بار به مرکز مراجعه کرده و داروهای مخصوص سم زدایی را برای چند روز دریافت می‌کند.

یا اگر نیاز به تزریق وجود داشته با انجام سرپایی آن در مرکزترک اعتیاد به زندگی خود بر می‌گردند. افرادی که اعتیاد خفیفی دارند یا زمان کافی برای ماندن تمام وقت در مراکز ترک اعتیاد را ندارند، می‌توانند از خدمات سرپایی سم زدایی در مرکز خدمات ترک اعتیاد استفاده کنند.

ترک کوکائین در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

درمان اعتیاد کوکائین در کلینیک طلوعی دیگر توسط بهترین کادر روانشناس و بهترین روانپزشک ترک اعتیاد انجام می‌پذیرد. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر یک مرکز ترک اعتیاد پیشرفته در تهران است که کلیه امکانات رفاهی و هتلینگ اعم از اتاق‌های VIP و لوکس به صورت تفکیک شده، خدمات و سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه روزی ارائه می‌دهد.

بهترین راه برای ترک کوکائین و جلوگیری از عوارض ترک کوکائین، استفاده از خدمات کلینیک‌های ترک اعتیاد است. در کلینیک ترک کوکائین طلوعی دیگر با ورود بیمار به کلینیک در ابتدا فرد توسط روانشناس ترک اعتیاد و روانپزشک ترک اعتیاد معاینات تخصصی به صورت دقیق انجام گرفته و شدت و نوع دقیق اعتیاد وی به ماده مخدر کوکائین تشخیص داده می‌شود.

در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر هر فرد به روش و متد خاصی درمان می‌شود. افراد به دلیل ویژگی‌های فردی متفاوت نیازمند روش‌های خاصی برای درمان اعتیاد به کوکائین هستند.

در وهله اول سم زدایی با توجه به شدت اعتیاد فرد انجام می‌شود که بسته به شدت اعتیاد و دوره زمانی مصرف فرد تغییر کند. در واقع سم زدایی تنها یکی از مراحل مهم و سخت ترک کوکائین است.

مرحله بعد یا دوره نقاهت که در آن فرد تا مدت‌ها دچار وسوسه مصرف است باید به گونه‌ای دیگر کنترل شود. در بسیاری اوقات افراد در این مرحله به اعتیاد باز می‌گردند. برای رفع این مشکل می‌توانید از خدمات روانشناسی ترک اعتیاد و روانپزشکی ترک کوکائین استفاده کنید.

این تخصص‌ها در بهترین مرکز ترک خصوصی اعتیاد با امکانات بسیار عالی به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود. در دوران نقاهت پس از سم زدایی افراد بایستی به صورت هفتگی و ماهانه مشاوره‌ها، ویزیت‌های روانشناسی و روانپزشکی دریافت کنند.

همچنین امکانات رفاهی برای همراهان بیمار، خدمات گروه درمانی، مشاوره‌های روزانه روانشناس اعتیاد به صورت خصوصی با بیمار و همراهان بیمار، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری، قرارداد همکاری با سایر بیمارستآن‌ها در صورت بروز بیماری‌های جانبی خطرساز و … را به بیماران ارائه می‌دهد.

خدمات کلینیک طلوعی دیگر برای ترک کوکائین

درمان اعتیاد کوکائین در کلینیک طلوعی دیگر توسط مجرب‌ترین کادر پزشکی ترک اعتیاد، انجام می‌شود. طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد کوکائین با مجوز رسمی بستری بیماران سوء مصرف مواد از وزارت بهداشت همراه با مشاوره رایگان بستری و درمان است.

فعالیت‌های عمده این مرکز در زمینه‌های روانپزشکی و روانشناسی که شامل بررسی‌های تشخیصی، درمان‌های دارویی و غیردارویی، مشاوره و روش‌های مختلف روان‌درمانی انفرادی و گروهی برای بیماران مبتلا به اختلالات روانپزشکی و روان‌تنی و از جمله اعتیاد و به عبارت دیگر سوءمصرف و وابستگی به انواع مواد مخدر، مواد محرک و مواد روان‌گردان است.

 • خدمات اورژانسی و شبانه روزی به صورت ویژه
 • استفاده از به روزترین روش‌های ترک اعتیاد مواد مخدر
 • انجام تمام آزمایش‌های پزشکی
 • همراهی پزشک متخصص در مراحل درمان
 • پرستار ۲۴ ساعته
 • بستری تفکیک شده و اختصاصی
 • امکانات هتلینگ و رفاهی که فضای اختصاصی همراه با امکانات تردمیل، میز تنیس و … در اختیار بیمار قرار داده می‌شود.
 • پیگیری پس از درمان
 • خدمات روانپزشکی و روانشناختی ترک اعتیاد

مراحل بستری در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

مراحل بستری تا ترخیص بیمار در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد طلوعی دیگر

۱. بستری
– تماس بیمار با کلینیک.
– پاسخگوبی پذیرش و پرزنت بیمار و توضیحات روند درمان به او.
– ست کردن تایم با روانشناس مجموعه جهت ارائه مشاوره رایگان به بیمار.
– توضیحات کامل در رابطه با روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.

۲. روند درمان
روند کلی درمان بیماران در این مجموعه به صورت ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی توام با هم صورت می‌گیرد.
طول دوره درمان بسته به حال بیمار و مقدار دوز مصرفی و نوع ماده‌ای که مصرف می‌کند متفاوت است. ولی حداقل زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است ۲ تا ۳ هفته (۱۰ تا ۱۲ روز) می‌باشد.

۳. سرویس‌ها
خدماتی که ارائه می‌شود شامل صبحانه ناهار و شام (در کلینیک آجودانیه میان وعده) و اینترنت رایگان می‌باشد و استفاده از تلفن همراه نیز آزاد می‌باشد.
اتاق‌های کلینیک به صورت یک تخته و دو تخته می‌باشند که به کمد و یخچال و تخت مجهز بوده و در اتاق‌های یک تخته امکان حضور همراه هم برای بیمار فراهم می‌باشد.

۴. سم زدایی
بسته به نوع اعتیاد و مواد مصرفی در صورت لزوم سم زدایی کامل انجام می‌شود. همچنین بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان بیمار توسط روانپزشک folow می‌شود و بیماران می‌توانند روانکاوی را با روانشناسان خود همچنان ادامه دهند.
بیماران در کنار ترک اعتیادشان باید جهت بهبود اختلالات روانشناسی به وجود آمده نیز تحت نظر روانشناسان قرار گرفته و روانکاوی شوند.

۵. ترخیص
بعد از اتمام دوره درمان در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن بیمار از نظر فیزیکی و روحی و روانی و سپس بعد از تاییدیه پزشک متخصص کارهای ترخیص بیمار انجام می‌پذیرد که بعد از ترخیص هم باز بسته به نیاز بیمار می‌تواند جلسات مشاوره و روانکاوی خود را با روانپزشکان مجموعه داشته باشد.

تصاویر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دیگر

اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
داروخانه کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
سم زدایی کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
RTMS کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
نوار مغزی اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
ورزش در اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
سم زدایی مدرن اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
لابی اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل
اتاق وی ای پی اتاق پذیرش کلینیک طلوعی دیگر بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران : ترک اعتیاد هروئین ترک هروئین ترک ماری جوانا بهترین کلینیک ترک الکل

برای دریافت مشاوره
با ما تماس بگیرید

کلینیک ترک اعتیاد
طلوعی دیگر